אמו של אחד ממנותקי הקשר לשבים מנפאל: "ראיתם את אור שלי?"

בין ההורים הנרגשים שהגיעו לנמל התעופה כדי לקבל את פני יקיריהם ששבו מנפאל, היו גם בני משפחתו של אור אסרף, אחד מ-9 הישראלים מנותקי הקשר. אמו עברה בין התרמילאים בניסיון לאסוף מידע: "אני דואגת לשלומו"

עבורה, הסיוט עוד לא נגמר: בין מאות האנשים שחיכו ליקיריהם שחזרו מנפאל הייתה גם אישה אחת שהסתובבה באולם מקבלי הפנים כשהיא מחזיקה שלט ועליו נכתב "מישהו ראה את אור אסרף?" ומספר טלפון מצורף. האישה היא אורית אסרף, אמו של אור, אחד מ-9 הישראלים מנותקי הקשר שנותרו ברשימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 Online הסבירה אסרף מדוע הלכה לשדה, למרות שבנה, חייל משוחרר שנסע לטיול אחרי צבא עם חבריו, לא היה על הטיסה: "אני מודאגת - ציידתי אותו בטלפון לווייני אבל הוא לא יצר קשר מאז רעידת האדמה. אני מנסה לברר עם כל אחד ואחד אם ראה את אור שלי. אני חוששת ומודאגת אבל אופטימית". השיחה האחרונה עם אור נערכה ביום שישי האחרון, לפני רעידת האדמה - וכנראה שהטלפון הלווייני שבידיו נותק מאיזושהי סיבה.

"הגעתי לכאן כי אני מקווה שאחד מהצעירים שחזרו יכול למסור מידע ולעזור. ידענו מהצוות הרפואי שיש אנשים שמחפשים אותו", הוסיפה. "במשרד החוץ סירבו לתת לי את רשימת השמות והטלפונים אז באתי בעצמי לכאן וכמה אנשים אמרו לי שראו אותו לפני רעידת האדמה".

השלט העצוב בנתב"ג, היום (עומרי ארנטל)

אסרף אמרה כי "אור הוא ילד אחראי. אני מאמינה שהוא נמצא במקום שאין בו קליטה, אחרת כבר היה מתקשר אלינו". בנתב"ג, שם נחתו 216 ישראלים מנפאל, אסרף עברה אחד-אחד ושאלה אם מישהו ראה את בנה, שטייל באזור הלנגטאנג המתוייר. "אני מקווה לפגוש אותו בקרוב, אני מתגעגעת אליו", הוסיפה.

האם הדואגת הביטה מהצד במשפחות המאושרות שמחבקות את יקיריהן - ולבה נחמץ. היא המתינה בסבלנות ואז ביררה עם הנוסעים האם ראו את אור. כששאלנו אותה האם קיבלה מידע מועיל על בנה, היא אמרה ששני צעירים שאיתם דיברה סיפרו שראו אותו, אך המידע לא הרגיע אותה.

אור אסרף במהלך הטיול (חדשות 2)

נמשך חילוץ הישראלים שנותרו בנפאל

במקביל נמשך חילוצם של המטיילים מאזור לנגטנג והאגמים הקפואים, ו-9 נוסעים עדיין מוגדרים כמנותקי קשר. חברי משלחת זק"א חילצו 10 מטיילים שנתקעו במנזר קאפון, ודיווחו כי מצבם טוב. על פי נתוני משרד החוץ, עד כה 338 ישראלים הושבו לישראל, בנוסף ל-25 תינוקות שנחתו כבר בישראל.

מאמצי החילוץ נמשכים

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום הערכת מצב בנוגע להמשך מאמצי החילוץ וההצלה בנפאל: "אנחנו מתמקדים בשני מאמצים - המאמץ הראשון שלנו הוא לאתר ולחלץ את הישראלים שנמצאים במצוקה בנפאל ולאפשר להם חזרה בטוחה לארץ. לצורך כך אנחנו ממשיכים בפעילות מבצעית ומדינית גם מול ממשלת נפאל וגם מול גורמים אחרים".

נתניהו הדגיש כי במקביל למאמצי החילוץ, נמשך הסיוע ההומניטרי: "המאמץ השני הוא להקים בית חולים שדה בנפאל כדי לעזור לעם הנפאלי במצוקתו. אנחנו פועלים תחת שני עקרונות - כל ישראל ערבים זה לזה, וישראל מושיטה יד לסיוע הומניטארי בנפאל כמו גם במקומות רבים אחרים בעולם".