עד כמה הישראלים מרוצים מחייהם?

הטענה כי החיים בישראל לא פשוטים אינה חדשה, אך לפי נתוני הלמ"ס מרבית אזרחי ישראל דווקא שמחים בחלקם ודיווחו כי הם מרוצים מחייהם. חצי מהנשאלים בסקר אף הצהירו כי הם מרוצים ממצבם הכלכלי. עם זאת מעלים הנתונים פערים בין תחושותיהם של נשים וגברים

צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

למרות המצב הביטחוני המתוח, הקשיים הכלכליים והבעיות החברתיות, מתברר כי מרבית תושבי ישראל מרוצים מחייהם - כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסקר החברתי שנערך בשנת 2013, 86% מהישראלים מעל גיל 20 (4.3 מיליון בני אדם) דיווחו שהם מרוצים מאוד או מרוצים מחייהם. רק 14% מהאוכלוסייה (כ-700 אלף איש) הצהירו כי הם כלל לא מרוצים.

53% מהתושבים בני 20 ומעלה דיווחו בסקר שנערך כי הם מרוצים ממצבם הכלכלי - נתון נמוך מזה שנרשם בשנה הקודמת. שיעור המרוצים ממצבם הכלכלי נמצא במגמת ירידה בשלוש השנים האחרונות. בחלוקה למגדרים, 55% מהגברים ו-51% מהנשים מרוצות ממצבן הכלכלי.

אך נראה כי שביעות הרצון היחסית מהמצב הכלכלי, גובה מחיר: יותר מ-40% מהמועסקים שיש להם ילדים עד גיל 18, דיווחו כי התקשו לתפקד במשפחה בשל מחויבות לעבודה. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, גברים חשו כך מעט יותר מנשים (42% גברים לעומת 38% נשים).

באופן כללי, נשים מעידות על תחושות לחץ ודיכאון בשיעורים גבוהים יותר מאשר גברים (30% לעומת 24% - בהתאמה). גם שיעור הנשים החשות בדידות לעתים קרובות, גבוה יותר משיעור הגברים (11% מהנשים דיווחו על תחושות בדידות לעומת 8% מהגברים).