משרד התחבורה מציג: נהגי אוטובוס ישמשו גם כמאבטחים

החל ממחר יוכשרו נהגי האוטובוסים כמאבטחים - ויוכלו לערוך חיפוש בגופם של נוסעים חשודים ולדרוש מהם להזדהות. שר התחבורה ישראל כץ: "המהלך יסייע למנוע פגיעה בביטחון הציבור"

הנהגים יוכשרו כמאבטחים (חדשות 2)

נלחמים בטרור - גם באוטובוסים: החל ממחר (ב') יכשיר משרד התחבורה נהגי אוטובוסים בחברות התחבורה הציבורית כמאבטחים, על מנת שיוכלו להתמודד עם פעילות חבלנית עוינת. במסגרת הסמכויות שיוענקו להם תהיה גם הסמכות לערוך חיפוש על גופם של נוסעים חשודים ולעכב אותם במידת הצורך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תעודת המאבטח תקנה לנהגים סמכויות לערוך חיפוש על גופם, בגדיהם ומטענם של נוסעים חשודים ולעכב אותם - זאת עד לבוא שוטר. התעודה תאפשר לנהגים לדרוש מנוסע להזדהות, למסור את שמו ולהציג בפני הנהג תעודה רשמית המעידה על זהותו.

קבוצה של נהגי "דן בצפון", תחל כבר מחר בהשתלמות ראשונה, במסגרתה יידרשו הנהגים לעבור הכשרה בהגנה עצמית. כמו כן יוצגו בפניהם שיטות לזיהוי חשודים, הכרת מטעני חבלה ונוהל הטיפול בחפצים חשודים. הנהגים גם יקבלו הכשרה על זכויותיהם וחובותיהם כלפי הנוסעים.

"התמודדות טובה יותר עם פיגועים". כץ (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ בירך על היוזמה ואמר כי "ההשתלמות נגד פח"ע תאפשר לנהגים להתמודד טוב יותר עם ניסיונות פיגוע, ותסייע למנוע פגיעה בביטחון הציבור".