אלפים בהפגנת השמאל בתל אביב; דוד גרוסמן: "אין תמונת ניצחון, שני עמים הובסו"

אלפי פעילי שמאל מוחים בכיכר רבין תחת הכותרת "משנים כיוון לשלום". הסופר דוד גרוסמן: "עד שתיפתר תחושת המחנק של תושבי עזה - גם אנחנו בישראל לא נוכל לנשום". יו"ר מרצ זהבה גלאון: "נתניהו נכשל וצריך ללכת הביתה"

על רקע חידושם מחר (ראשון) של המגעים לכינון הפסקת אש ארוכת טווח בקהיר, התכנסו הערב כמה אלפי פעילי שמאל ותומכיהם להפגנה בכיכר רבין בתל אביב. הם קראו לסיום הסכסוך עם הפלסטינים וליצירת פתרון מדיני. לאחר כחודש בו נמשכה הלחימה במסגרת מבצע "צוק איתן", קראו המפגינים להפסקת גל ההסתה שנוצר בעקבותיו ולפעול למען השלום והדמוקרטיה בישראל. לדבריהם, יש לפתוח מיידית בהידברות מול הרשות הפלסטינית בנוגע לשיקומה של רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסופר דוד גרוסמן שעלה לנאום, התייחס בדבריו לתוצאות מבצע "צוק איתן" ואמר: "אין תמונות ניצחון, יש רק תמונות של סבל ושל הרס. תבוסה עמוקה של שני עמים". דבריו לוו במחיאות כפיים סוערות מהקהל. גרוסמן המשיך והדגיש כי "אין פתרון צבאי לסכסוך בין ישראל לחמאס. עד שתיפתר תחושת המחנק של תושבי עזה - גם אנחנו בישראל לא נוכל לנשום. גם אם תושבי עזה היום הם אויבים, לעולם הם יהיו שכנים".

"אין תמונת ניצחון". גרוסמן, ארכיון (פלאש 90, יוסי זמיר)

יו"ר מרצ זהבה גלאון אמרה כי "נתניהו נכשל בביטחון, בשלום ובכל פרמטר של מדינה מתוקנת וצריך ללכת הביתה. נתניהו גרר אותנו למלחמת ברירה בעזה וזרק לחמאס חבל הצלה שחילץ אותו מהבור הכי עמוק שהוא היה בו". היא המשיכה ואמרה כי חמאס רשם הישגים "שלא היה שום סיבה שיירשמו על שמו ועל שם המנהרות שהוא חפר והרקטות שהוא ירה על ישראל".