סנפורד: "עשיתי את הטוב ביותר שיכולתי"

האצן הישראלי שזכה אמש במדליית ארד היסטורית באליפות אירופה באתלטיקה שוחח עם שרת הספורט לימור לבנת. "זה רגע מרגש עבורי, עשיתי מה שיכולתי כדי להודות למדינת ישראל", אמר לה. השרה לבנת בירכה אותו על ההישג: "ריגשת כשהקדשת את ניצחונך לאזרחי ישראל ולחיילי צה"ל"

סנפורד בסיום הריצה (AP)

שרת הספורט לימור לבנת שוחחה הלילה עם האצן דונלד סנפורד, שזכה אמש (ו') במדליית ארד היסטורית באליפות אירופה באתלטיקה, ובירכה אותו לרגל ההישג יוצא הדופן. "יחד עם הגאווה שהבאת לספורט הישראלי ולמדינת ישראל, ריגשת מאוד כשהקדשת את ניצחונך לאזרחי ישראל ולחיילי צה"ל", אמרה לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זהו רגע מרגש עבורי", אמר סנפורד לשרה לבנת. "עשיתי את הטוב ביותר שיכולתי כדי להודות למדינת ישראל ולהביע את הערכתי".

סנפורד סיים אתמול במקום השלישי בגמר 400 המטרים באליפות אירופה שהתקיימה בציריך, לאחר שקבע תוצאה של 45.27 - שיא ישראלי חדש. "זו המדליה הראשונה שלי בקריירה בזירה הבינלאומית ואין מאושר ממני", אמר סנפורד לאחר הניצחון.

"הדבר היחיד שחסר לי עכשיו זה אשתי דניאל ובתי איימרי כדי שאחבק ואנשק אותן, כי הכל הושג בזכותן. המדליה הזו היא המתנה האולטימטיבי שלי למדינת ישראל, לאזרחיה ובעיקר לחייליה". על העובדה שהצליח לשפר את השיא הישראלי פעמיים תוך יומיים, הוא ציין: "אתלט ברמתי מתאמן בדיוק לדברים האלו. אנחנו יודעים שיהיה עלינו לרוץ מספר פעמים תוך שלושה, ארבעה ימים ולזה אנו מתכוננים".

סנפורד, יליד לוס אנג'לס, למד באוניברסיטת אריזונה וייצג אותה במספר תחרויות אתלטיקה בארצות הברית. לפני שש שנים הוא נישא לאזרחית ישראלית ולפני ארבע שנים עלה לארץ.