אחיותיו של החייל הבודד שנהרג בעזה: "שון שינה קצת את ישראל"

יותר מ-300 עולים חדשים מארה"ב הגיעו היום לישראל, מתוכם כ-100 שיתגייסו בקרוב ויהפכו לחיילים בודדים. לרגל המאורע סיפרו אחיותיו של סמ"ר שון כרמלי ז"ל, שהיה חייל בודד ורבבות הגיעו להלווייתו, על האח שנהרג בסג'עייה ועל ההתגייסות ההמונית של עם ישראל

כשבועיים לאחר תחילת מבצע "צוק איתן" נפל סמ"ר שון כרמלי ז"ל, חייל בודד, במהלך פעילות מבצעית בסג'עייה שברצועת עזה. הלווייתו של כרמלי הפכה לאחד מסמלי המבצע, כשבעקבות קריאה ברשתות החברתיות הגיעו ללוות אותו למנוחות כ-20 אלף בני אדם. בריאיון לתכנית "שש" עם סיון רהב מאיר מספרות לראשונה אחיותיו של שון על התחושות בעקבות מות האח ועל ההתגייסות של הישראלים למען החייל הבודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האלפים שהגיעו להלוויה מאוד חיממו את הלב", סיפרה האחות אור. "מצד אחד זה עושה מאוד טוב ומצד שני זה מאוד עצוב שזאת המציאות שלנו". היום הגיעו לישראל יותר מ-300 עולים חדשים מארה"ב, מתוכם 100 שיתגייסו בקרוב לצה"ל ויהפכו בעצמם לחיילים בודדים. "יש חיילים שבאים בעקבות שון ואנחנו מבינות באמת את כל ההשפעה שלו", אמרו האחיות.

שון כרמלי ז"ל

שון גדל בטקסס ועלה לארץ על מנת להתגייס לגולני. "גדלנו בארצות הברית עם ישראלים, דיברנו עברית, למדנו יהדות, אבל הבחירה שלו לא הייתה לעלות לארץ, אלא להתגייס", סיפרו. "הוא לא התלבט לגבי זה והתכנית שלו הייתה שברגע שהוא משתחרר הוא חוזר לארה"ב ומתחיל ללמוד".

הזמר והיוצר אריאל הורוביץ כתב שיר בעקבות מותו של כרמלי וההלווייה ההמונית בחיפה. "השיר הזה הוא המתנה הכי גדולה שיכולנו לקבל", אמרו האחיות. "השיר מדבר על איך ששון שינה קצת את ישראל, יש יותר איחוד, הוא נגע ללב של אנשים".

רבבות ליוו את כרמלי למנוחות (עידו מינקובסקי)

"עד שהגענו להלוויה ונתקלנו בפקקים, לא היה לנו מושג מה עומד לקרות", הן מספרות. "החיבור הזה מדהים, נוגע ישר ללב וכל כך מרגש. זה הדבר היחיד שבאמת מחזיק אותנו, את ההורים שלי. לא ציפינו להרגיש טיפה טוב במצב הזה. התגובות והתמיכה עושות עבודה. זה מדהים".