ירושלים: בת 3 נפצעה אנוש מנפילת דלת

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו לבית מגורים בשכונת הר נוף, מצאו פעוטה שנמחצה על ידי דלת פלדה שנפלה עליה. הם ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה במצב אנוש לבית החולים. המשטרה בודקת חשד לרשלנות של הוריה או של בעל המקצוע שעבד בדירה והשאיר את הדלת שהוחלפה ללא השגחה

זירת האירוע (חדשות 2)

אירוע קשה התרחש בשעות הצהריים (ג') בשכונת הר נוף בירושלים כשפעוטה כבת שלוש נפגעה מדלת פלדה שנפלה עליה וגרמה לפציעתה הקשה. מבדיקת המשטרה עולה כי הדלת הושארה במקום לאחר שהוחלפה במסגרת שיפוצים, וחקירה צפויה להיפתח בחשד לרשלות, של ההורים או של בעל המקצוע. 

המשטרה צפויה לבדוק את נסיבות המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר המקרה, הוזעקו לבית המגורים ברחוב אגסי בבירה פרמדיקים של מד"א וחובשים של איחוד הצלה, שביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים שערי צדק כשמצבה מוגדר אנוש. שעות ספורות לאחר מכן הועברה הפעוטה פעם נוספת, הפעם לבית החולים הדסה עין כרם בעיר.  בשלב זה דוחים במשטרה את שלב גביית העדות מהוריה, שנמצאים עמה בבית החולים.

שלמה גליק חובש איחוד הצלה שהגיע גם הוא לזירה סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בילדה כבת 3 כשהיא ללא הכרה, השכנים סיפרו כי דלת פלדה נפלה עליה מסיבה שאינה ברורה ופצעה אותה אנושות. ביצענו בה פעולות החייאה עד להגעת ניידת טיפול נמרץ של מד"א שפינתה אותה תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים שערי צדק".

בחודש נובמבר 2010 אירע בעיר מקרה דומה כשפעוט בן שנתיים נמחץ למוות לאחר שדלת פלדה שהייתה שעונה על מפתן בית הוריו נפלה עליו. אמו של הפעוט סיפרה אז לחוקרי המשטרה שהגיעו לדירתה, כי עזבה את המקום למספר דקות וכשחזרה מצאו את בנה תחת הדלת.

מנתונים של ארגון "בטרם" עולה כי מתחילת שנת 2014 מתו מתאונות בבית 20 ילדים, 40% מהם פעוטות מגיל לידה עד 4 כולל. 10 מהילדים נהרגו במהלך חופשת הקיץ. מדובר בתקופה שבה נרשמה עלייה של 12% במספר הפגיעות בחצר ובבית בהשוואה ליתר ימות השנה.