למרות המצב: יותר מ-300 עולים חדשים נחתו בישראל

הדיווחים אודות המצב הביטחוני בעזה לא הרתיעו את העולים החדשים שהמריאו אמש מארצות הברית ונחתו הבוקר בישראל. בין העולים: 107 צעירים הצפויים להתגייס לצה"ל, חלקם ישרתו כחיילים בודדים. את העולים קיבל נשיא המדינה ריבלין בנמל התעופה, שהתרגש למראה החיילים המיועדים

הדיווחים התכופים בתקשורת, האבידות של צה"ל והאזעקות התכופות שעברו על ישראל הקיץ לא הרתיעו את מאות האמריקנים שבחרו דווקא עכשיו - לעלות לישראל, יותר מ-100 מהם מתכוונים להתגייס לצה"ל והמוטיבציה לקרבי גבוהה מתמיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס המריא אתמול מארצות הברית ונחת הבוקר (ג') בנמל התעופה בן גוריון, כשעל סיפונו 338 עולים חדשים שהפכו היום לישראלים גאים. התרגשות רבה ניכרה בקרב העולים שמחאו כפיים ושרו עם נחיתת המטוס בשטח ישראל. העולים התקבלו בטקס חגיגי בנמל התעופה, בהשתתפות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. כשפגשו בנשיא, ויתרו העולים על הנשיקה המסורתית לאדמת ארץ הקודש, ובמקום זאת צילמו תמונות סלפי עם ריבלין שקיבל אותם וניכר כי הוא מתרגש למראה העולים החדשים.

העולים ייקלטו בהמשך ביישובים ובקיבוצים ברחבי הארץ. בין העולים, ניתן למנות בני משפחה אחת בת ארבע דורות, כאשר המבוגרת מבינהן היא סבתא רבתא בת 93, ואילו הצעיר - תינוק כבן חודש וחצי. את הטיסה יזם ארגון "נפש בנפש" המעודד עלייה לישראל בקרב יהודי צפון אמריקה ואנגליה. מאז הקמת הארגון לפני עשור עלו לארץ 40 אלף עולים ביוזמתו.

"רוצה לשרת בצנחנים"

על סיפון המטוס היו גם 107 צעירים הצפויים להצטרף לשורות צה"ל, חלקם ישרתו כחיילים בודדים. רוב מוחלט מקרב המתגייסים הצעירים מעוניין לשרת ביחידות קרביות. הנשיא ריבלין בירך את הצעירים על כוונתם להתגייס: "העם בישראל מעריך אתכם על המסירות, הגבורה והציונות הפשוטה שלכם. הנוכחות שלכם כאן היום מחזקת אותנו. אנחנו חשים בעזרתכם את החיבוק וגלי החום של יהדות ארצות-הברית וקנדה".

העולים בנתב"ג, היום (חדשות 2)

לדברי כמה מהם, הדיווחים על המצב הביטחוני הרעוע בארץ הקודש לא הרתיע אותם מלעלות ארצה. "אני רוצה להתגייס לצנחנים", הסביר דניאל כנפו, שעזב את ביתו בלוס אנג'לס. "המלחמה דווקא גרמה לנו לרצות לבוא לכאן, אנחנו ישראלים ויהודים - זוהי המולדת שלנו".

לדברים הללו הצטרף גם מנכ"ל משרד הקליטה עודד פורר, שטען כי לא התקבלו דיווחים בנוגע לעולים שהחליטו לשנות את דעתם בנוגע לכוונה להגיע לישראל, בשל המצב הביטחוני. "לא היו ביטולים", הסביר. "ההיפך הוא הנכון. היתה היענות מלאה מאחר ומדובר באנשים שרוצים לעלות לארץ בכל ליבם ובכל מאודם, והמצב הביטחוני לא יערער אותם".