לראשונה מזה 15 שנים: זוג גורים לשועלים

שועלי הפנק לואי ופני הביאו לעולם שני גורים, לאחר שחפרו ברחבי החצר שלהם בורות לצורך גידולם. בספארי נרשמה התרגשות רבה מהלידה, הראשונה בחצר שועלי הפנק מזה 15 שנים, והמטפלים הציעו לקרוא לשניים "צוק" ו"איתן"

גם בספארי חופרים - אבל למטרות טובות: זוג שועלי הפנק, לואי דה פנק ופני, יצרו בורות ומחילות ברחבי החצר המיועדת להם בספארי. המטפלים הבחינו בהתנהגות החריגה, וגילו כי לראשונה מזה 15 שנים הם צפויים לחזות בהמלטה בחצר שועלי הפנק. ואכן, פני ילדה לאחרונה גורים, ולאור ההתפתחויות האחרונות השניים עשוים לזכות לשמות "צוק" ו"איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לואי ופני, שהגיעו לספארי לפני כשנתיים מאנגליה, הפכו להורים בגיל ארבע - בדיוק 50 ימים לאחר ההזדווגות. לפני ההמלטה פני ולואי חפרו באינטנסיביות בחצר, על מנת להכין גומחות לגורים ו"להכין את השטח" לקראתם. המטפלים הבחינו כי מיום ליום, פני הפכה ל"תוקפנית ואגרסיבית", וציינו כי "כל מי שעבר בסמוך לחצר זכה למחווה של נביחות רועמות". לא רק מראה החצר השתנה: גם העטינים של פני החלו להתמלא לקראת ההמלטה. 

פני ילדה שלושה גורים, אך אחד מהם מת זמן קצר לאחר הלידה כתוצאה ממחלה. לאחר שנולדו הגורים הקטנטנים, מיהרה פני להחביא אותם בתוך כדים שהונחו מבעוד מועד בחצר ובתוך הבורות שחפרה. העובדים בספארי כיסו את החצר בבד כדי לאפשר לאם הצעירה להניק את הגורים בנחת וללא הפרעות. כעת, לאחר שהגורים גדלו מעט, המטפלים הסירו את הכיסוי של החצר כדי להרגיל את פני ואת הגורים לנוכחות המבקרים.

וייקרא שמם בישראל? (טיבור יגר)

האתגר הבא שעומד בפני ההורים הטריים והצוות היא הענקת השמות: המטפלים דנים בימים אלו בשמות אפשריים, ובין השאר הועלתה ההצעה לקרוא לשניים "צוק" ו"איתן". בספארי מדגישים כי ללא קשר לשם יוכלו בקרוב המבקרים להיחשף לגורים הקטנים, לחצר התוססת ולמשפחה שהתרחבה.