אש פרצה באונייה בנמל חיפה, המטען נפגע

אוניית משא שהפליגה תחת דגל הולנדי החלה לעלות באש, ונזק רב נגרם למטען המתכת שעל סיפונה. לוחמי האש טיפסו על הסולמות ונאבקו באש בסילוני קצף - עד שלבסוף הצליחו לכבות את הלהבות. אחד מאנשי הצוות שבר את ידו ופונה במצב קל

לוחמי אש מתחנת הכיבוי חיפה הוזעקו היום (ה') לנמל בעיר, לאחר שאש התלקחה באוניית משא שעגנה בנמל ופגעה במטען. במהלך המאבק באש נפצע אחד מאנשי הצוות קל כששבר את ידו. לאחר כשעה הושגה שליטה בשריפה, וצוותי הכיבוי המשיכו לטפל במטען שעלה באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האונייה Abis Cadiz הגיעה לנמל מאיטליה כשהיא מפליגה תחת דגל הולנד, ובמטענה פסולת ברזל בעומק של כתשעה מטרים. לוחמי האש, שהוזעקו למקום, טיפסו על סולמות כדי להיאבק בלהבות ורק לאחר שימוש רב בסילוני קצף - הצליחו להשתלט על האש. 

במקביל הוזעק צוות של מגן דוד אדום לאזור האירוע ופינה את איש הצוות ששבר את ידו לבית החולים רמב"ם בעיר לקבלת טיפול רפואי. האונייה תמשיך לעגון בנמל חיפה עד לסיום בדיקתה, ולא תצא לדרכה בשלב זה.

אורי צ'יבוטרו, דובר כבאות חיפה, הסביר כי מדובר באירוע חריג: "מטבע הדברים כיבוי אוניה בוערת הוא לא דבר שקורה בכל יום והוא מורכב מסובך ומסוכן עקב מבנה כלי השיט ומטענו. לוחמי האש בתגובה מהירה ומקצועית עמדו גם הפעם באתגר ומנעו נזק גדול בהרבה".