קריית ים: חודש ארנונה חינם למילואימניקים

ראש עיריית קריית ים החליט לצ'פר את חיילי המילואים שוזמנו למבצע "צוק איתן", ולתת להם פטור מארנונה לחודש. על פי העירייה, מדובר בסכום כולל של כ-20 אלף שקלים. משרד הפנים צפוי לאשר ההחלטה: "מקווה שעוד ילכו בעקבותינו"

עשרות חיילי מילואים מהעיר זומנו (AP)

אנשי המילואים בקריית ים יכולים לחייך: ראש העיר דוד אבן צור החליט להעניק לתת פטור לחודש מארנונה לתושבים שגויסו בצו 8 למבצע "צוק איתן". גם מי שסגר את העסק שלו בעקבות זימונו למילואים לא יצטרך לשלם ארנונה על בית העסק בתקופת המבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה, שצפויה לקבל אישור סופי ממשרד הפנים, התקבלה לאחר שבעירייה חשבו על דרכים לחזק את חיילי המילואים מהעיר לאור המצב הכלכלי וכן בניסיון לצ'פר אותם. על פי הערכות בין 60 ל-80 אנשי מילואים מהעיר זומנו לשירות, והיקף הפטור יעמוד על כ-20 אלף שקלים סך הכל.

ראש העיר במפגש עם אנשי מילואים (סמדר בן עזרא)

"אנחנו יודעים ששירות מילואים זה לא דבר מובן מאליו, בטח שיוצאים למבצע כזה, ועל כן החלטתי על הצעד", הסביר לחדשות 2 Online ראש העיר דוד אבן צור. "אני מקווה שבעקבותיי כל הרשויות המקומיות יחליטו לתת פטור לאנשי המילואים".

רס"ר יוחאי לסרי (34), שמשרת במילואים בעוטף עזה הופתע לשמוע על הצעד מאשתו. "היא סיפרה לי בהתרגשות בטלפון על זה ואמרתי את זה לחבר'ה במילואים והם גם רוצים", אמר. לסרי זומן למילואים לפני יותר מ-20 יום, ואשתו ושני ילדיו נותר בעיר: "זו יוזמה מבורכת וכיף שחושבים עלינו".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv