סמנכ"לית בכירה בחברת היי-טק הטרידה מינית עובדת וננזפה

עובדת זוטרה בחברת היי-טק בינלאומית התלוננה כי אחת הבכירות בחברה שלחה לה הודעות מיניות מפורשות וניצלה את יחסי המרות ביניהן. הבכירה שננזפה טענה כי שלחה את ההודעות מתוך "אהבה אימהית". החברה בתגובה: "פעלנו בהתאם לחוק - מפאת פרטיותם של כל הגורמים המעורבים, לא נוכל להרחיב"

אילוסטרציה (דניאל נחמיה, חדשות 2)

פרשה מטרידה בחברת היי-טק גדולה: מנהלת בכירה בחברה בינלאומית הטרידה מינית עובדת זוטרה שעבדה תחתיה באמצעות הודעות טקסט ומיילים בעלי אופי מיני. מנכ"ל החברה הסתפק בנזיפה בבכירה, שמכהנת כסמנכ"לית, לאור שהעובדת הגישה תלונה על הטרדה מינית וניצול יחסי מרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במיילים הציעה הבכירה לנהל עם העובדת רומן ופירטה את ההצעות המיניות ואת המשיכה שהיא חשה כלפיה. ההודעות הוגדרו כבעלות אופי מיני, ולאחר שננזפה הבכירה טענה שההודעות ששלחה נבעו מ"אהבה אימהית". מפרטי הפרשה עולה כי לאחר שהתלוננה העובדת, טענו כלפיה כי המציאה את הפרשה. רק לאחר שהגישה למנהליה העתקים מודפסים של כל ההודעות שנשלחו אליה, קיבלה אישור בכתב לכך שאכן מדובר בהטרדה מינית. אך למרות הראיות המוצקות, הסתיים ההליך בנזיפה בלבד.

המנהלת הבכירה, שמכהנת כסמנכ"לית שיווק בחברת ההיי-טק המוכרת, והיא אחראית על עובדים רבים, בהם אותה עובדת זוטרה שעבדה בצמוד אליה במשך כחודש. הסמנכ"לית  נשואה ובעלת משפחה, וגם העובדת הזוטרה נשואה. מעדויות של עובדים בחברה עולה כי במהלך העבודה המשותפת, העובדת הזוטרה החלה לקבל הודעות טקסט מאותה בכירה, שפירטה את תחושותיה כלפיה והציעה לה לנהל רומן תוך רמיזות מיניות ברורות.

במהלך פגישות העבודה בין השתיים לא הזכירה הבכירה את ההודעות המטרידות, אך בימים שלאחר הפגישות נהגה הבכירה לשלוח לעובדת הזוטרה את ההודעות המטרידות. לאחר כחודש החליטה העובדת להגיש תלונה, למרות שחששה למקום עבודתה. לאחר שהציגה העובדת את ההודעות כראייה, היועצת המשפטית של החברה שוחחה עם המנהלת הבכירה ועם העובדת הזוטרה. בנוסף, תושאלו קולגות של העובדת הזוטרה, מכיוון שהיא סיפרה להם על פרטי המקרה ואף חשפה בפני חלקם את ההודעות המטרידות.

בסופו של הבירור הובהר לעובדת הזוטרה כי למרות שנמצא כי מדובר במקרה של הטרדה מינית, הוחלט להשאיר את הסמנכ"לית בתפקידה. הבכירה ננזפה והונחתה להפסיק את ההטרדות. עובדים בחברה סיפרה כי בידי העובדת מכתב אישי שבו מודה המנכ"ל בעובדה כי מדובר בהטרדה מינית, ומבהיר כי הנזיפה שקיבלה אותה בכירה הייתה "מאוד מאוד חמורה".

"הודעות שאינן מתפרשות לשתי פנים". אילוסט (חדשות 2)

"העובדת חוותה השפלה מאוד קשה"

במקביל, הועבר לאותה עובדת מסר שהסמנכ"לית הבכירה מכחישה את כל הפרשה וטוענת כי היא בסך הכל אוהבת את העובדת ברמה האישית, וכי כל ההודעות  ששלחה לה נבעו מתוך אהבה אימהית. חבריה לעבודה של העובדת הזוטרה סיפרו כי היא נדהמה לשמוע על הצהרת הבכירה. העובדת שקלה להגיש תביעה רשמית, אך החליטה לבסוף להסתפק בהליך הפנימי מתוך חשש לעבודתה.

גורם שמכיר את שתי העובדות ומכיר את פרטי הפרשה סיפר כי העובדת "התייעצה עם עורכת דין פרטית, שאמרה לה שיש לה שתי אופציות - לתבוע ולעזוב את הארגון או לשתוק. היה לה מאוד מאוד חשוב לאורך כל התהליך לא לאבד את מקום העבודה שלה, כי היא אוהבת את הארגון ואת האנשים ומצליחה מאוד בתפקידה, אז היא בחרה לשתוק, למרות שהיו מי שאמרו לה שהיא טיפשה וצריכה לתבוע".

"מדובר בעובדות שלא נמצאות באותו סולם בהיררכיה. הבכירה מאוד מאוד בכירה, והזוטרה נמצאת במדרג נמוך מאוד בחברה, הגם שהיא מוערכת בעבודה. מעבר לעובדה שהיא אדם שקט שלא עושה בלגן, היא חששה מאוד לאבד את מקום העבודה שלה, למרות שהיא חוותה פה השפלה מאוד קשה. עבר עליה חודש מאוד מאוד לא נעים. היו הרבה שמועות בארגון סביב הפרשה, ומכיוון ההנהלה ניסו להציג אותה כמי שלא דוברת אמת. אפילו היום יש מסר מצד ההנהלה שכל הסיפור היה סתמי ונופח מעבר לכל פרופורציה, ואפילו שזו הייתה עלילת דם. כך הם מנסים להפריך את השמועות", הוסיף הגורם.

לדבריו, הכחשת החברה את הפרשה היא תמוהה: "ראיתי את ההודעות, ולא ברור לי איך הבכירה יכולה לטעון שלא מדובר בהטרדה מינית. אלה הודעות שאינן מתפרשות לשתי פנים. היא לא יכלה להכחיש. הארגון רצה להשתיק את זה, הם ידעו שהעובדת הזוטרה לא תעשה מהומות ולא תעזוב, אז זה נשאר ככה. הבכירה קיבלה נזיפה מאוד חמורה משמעתית והנחיה שהיא לא תעבוד מול אותה עובדת שהטרידה באופן ישיר. לפי הסיכום, עכשיו אין להן שום קשר בעבודה. היא החליטה לשתוק להם, אבל זה מאוד מפריע לה עדיין".

אחד מחבריה של אותה עובדת סיפר כי אמרה לו לאחר הפרשה: "מפריע לי שהיא (הבכירה) עוברת לי מול הפרצוף, מפריע לי שהחברה השאירה אותה פה אחרי מה שהיא עשתה לי, אבל ללכת לעשות מזה בלגן זה לא האופי שלי, ויש לי קריירה לחשוב עליה".

מהחברה נמסר בתגובה: "החברה מייחסת חשיבות רבה לנושא. בדקנו את התלונה לעומק וטיפלנו בה בהתאם לחוק ולמתחייב מקוד ההתנהגות שלנו. מפאת פרטיותם של כל הגורמים המעורבים, לא נוכל להרחיב מעבר לכך".