ארוסתו של בניה ז"ל: "הוא לא הספיק לקרוא את ההודעה האחרונה"

בעוד שבועיים הם היו אמורים להינשא - היא קיבוצניקית שעברה לתל אביב, הוא מפקד פלוגת הסיור של גבעתי, בן לוותיקי היישוב היהודי בחברון. בשבוע שעבר נהרג רב סרן בניה שראל ז"ל בתקרית ברפיח, רגע אחרי ההכרזה ההיא על הפסקת האש ביום שישי האחרון, וגלי ניר נותרה לבדה, כואבת ומתגעגעת

שלושה שבועות לפני שהייתה אמורה להינשא לבחיר לבה, נהרג רב סרן בניה שראל ז"ל בתקרית ברפיח וכל התכניות של גלי התנפצו. "הוא הרגיש לא טוב בימים האחרונים ושלחתי לו הודעה שאני מקווה שהוא מרגיש טוב יותר וחזק ושאני אוהבת אותו", היא אומרת. "הוא לא קרא אותה כבר לצערי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גלי הייתה גם זו ששלחה לבניה, מפקד סיירת גבעתי שנהרג בשבוע שעבר, את המסרון הראשון. זה היה לפני שלוש שנים, בניה היה אז קצין צעיר והיא ראש לשכתו של עופר לוי, מפקד חטיבת גבעתי לשעבר. "היינו בצפון והוא בא להישפט על איזה משהו. ואז הוא בא לריאיון להמשך תפקיד וראיתי אותו עוד פעם וגם שם יצא לנו לדבר", מספרת גלי. "זהו, שם שלחתי לו אחר כך איזו הודעה כדי שישים לב אליי".

והוא שם לב, היטב. חודשים ספורים לאחר מכן כבר הפך ל"בניה של גלי", כפי שכונה בפי חבריו. זה היה מפגש בין שני עולמות - ילדת קיבוץ חילונית ומתנחל מקריית ארבע - אבל נראה שעל כל הפערים כיסתה האהבה. "נתנו כל אחד כבוד לשני, אף אחד לא ביטל את עצמו", היא אומרת. "אני הלכתי לקראתו, הוא הלך לקראתי, הכשרנו את המטבח לאט לאט".

בניה שראל ז"ל

"הייתי רגועה, לא הגיוני שזה יקרה לו"

גלי רק בת 23, הרבה לפני הגיל שבו חשבה שתעמוד מתחת לחופה, אבל עבורו היא הייתה מוכנה לשנות תכניות. "הוא מזמן כבר רצה להתחתן ואני בחורה צעירה, אצלנו זה לא נהוג להתחתן כל כך מוקדם. אמרתי לו 'תן לי עוד קצת זמן, כשאני אחזור מהודו אני מסכימה שתציע לי נישואים'". 48 שעות אחרי שנחתה בארץ, כבר חיכתה לה טבעת. "לא הייתי מוותרת עליו בחיים, בחיים לא הייתי מוותרת עליו. הוא כל כך רצה ילדים משלו, משלנו".

ביום שישי האחרון נפל בניה ביחד עם הדר גולדין וליאל גדעוני ז"ל בהיתקלות עם מחבלים באזור רפיח. "הימים הראשונים של המבצע היה לי ממש לא טוב", היא אומרת. "הרגשתי ממש רע, הייתי לחוצה, ממש בכיתי כל היום. פחדתי שהוא שם, פחדתי שיקרה מה שקרה. הוא הבטיח לי שהוא שומר על עצמו יותר מתמיד, הוא אמר לי 'יש לי כבר אישה בבית ויש לי עוד מעט ילדים ומשפחה, אני שומר על עצמי, אל תדאגי'".

דווקא ביום שישי האחרון, אולי באווירת הפסקת האש, גלי מספרת שלא חששה שנפגע. "זה היה היום שהייתי אולי הכי חזקה בו מכל המבצע הזה", היא נזכרת, "ואז התחילו קצת שמועות שזה בניה. הייתי בטוחה שזה לא הוא, אז הייתי מאוד רגועה. זה כל כך לא מתאים לו, לא הגיוני שזה יקרה לו".

גלי בהלווייתו של בניה

"הוא היה מתנצל שהוא הלך לי" 

שלא כחלק מהפרוטוקול במקרה של בנות זוג של אנשי צבא שאינן נשואות, הגיע מח"ט גבעתי לשעבר עופר לוי, מפקדהּ של גלי בצבא, לבשר לה על מותו של בניה ביחד עם אנשי קצין העיר. בזמן הזה צלצלה גלי למיכל, אמו של בניה, לשאול אם היא אולי יודעת משהו על מצבו.

"אמא שלו חשבה שאני יודעת והיא ענתה לי בוכה. אמרתי לה 'מיכל, אני לא יודעת מה קרה, תגידי לי מה קרה, אני לא יודעת'. היא לא יכלה לדבר איתי, היא נתנה לי את שלום, אבא שלו", סיפרה גלי. "הוא שאל אותי אם אני לבד וחברה שלי הייתה איתי, אז הוא אמר לי שבניה נהרג".

היא מעדיפה לדבר עליו בלשון הווה, על בן הזוג, על החבר, על המפקד. חשוב לה שכולם יידעו מי היה בניה שלה. "הוא מתחיל לדבר וכולם משתתקים. אי אפשר לא להקשיב לו. הוא מגיע לאנשהו והוא כולו זוהר. הוא חשב על החיילים שלו כל הזמן, גם בבית, בסופי שבוע. הטלפון שלו היה זמין כל הזמן, כל מה שהם היו צריכים. הכל". מאז יום שישי היא נעה על הציר שבין שפיים לקריית ארבע, פוסחת בדרך על דירתם המשותפת בתל אביב. היא לא יושבת שבעה אבל מתאבלת בחיק חבריו הקרובים של בניה, חבריה ומשפחתה.

"הוא היה מתנצל שהוא הלך"

ההודעה ששלחה גלי לבניה ביום שישי האחרון לא קיבלה מענה, אבל מאז לא עוזבת אותה המחשבה מה היה כותב לה לו היה יודע שזו ההודעה האחרונה. "הוא היה מצטער שזה קרה לנו. הוא היה מתנצל שהוא הלך לי. ולכולם. הוא היה רוצה שנהיה שמחים בהמשך, שנתגבר".