תיעוד: המפגש המרגש בין סגן איתן למשפחת גולדין

סגן איתן, שנכנס למנהרת הטרור ברפיח בניסיון לחלץ את הדר גולדין ז"ל, הגיע היום לבית משפחת גולדין בכפר סבא. להוריו של הדר הציג סגן איתן חפצים אישיים של הדר שנותרו מאחור. "זו הייתה פגישה מדהימה, הם משפחה של גיבורים, אני קטן לידם", אמר. כך נראה המפגש

בבית משפחת גולדין בכפר סבא התקיימה היום (ג') פגישה מרגשת ויוצאת דופן בין הוריו ואחיו של הדר ז"ל, שנהרג בפיצוץ המטען ברפיח, לבין סגן איתן - הקצין שרץ לתוך המנהרה ממנה יצאו המחבלים על מנת לנסות ולהציל את הדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סגן איתן הגיע לבית המשפחה בכפר סבא מיד אחרי שיצא מרצועת עזה בתום הפעילות המבצעית, ועוד לפני שנסע לביתו לפגוש את הוריו. באחד מרגעי השיא של הפגישה הציג סגן איתן בפני בני המשפחה נרתיק שחור ובו החפצים האישיים של הדר.

בני המשפחה נפגשים עם סגן איתן (דובר צה"ל)

"זה הסידור של הדר, אלה המשקפיים, הסוללות, הפנקס, הטלפון שלו", הציג בפני המשפחה את החפצים. "זה מה שהיה לו שהוא לא צבאי, שהוא אישי שלו". במשך שעתיים ישב עמם וסיפר להם הכל - על ההיתקלות, על רגע החטיפה, על ההחלטה שלו להיכנס למנהרה, וגם על הדר - החבר שהכיר.

סגן איתן בתרגול חילוץ חטופים. ארכיון (חדשות 2)

"זה היה ביקור מדהים, משפחה מדהימה, משפחה של גיבורים, אני קטן לידם", אמר בתום הפגישה. "כיף לחזור הביתה סוף סוף". גם הוריו של סגן איתן הגיעו כדי לחזק את המשפחה. "כל אחד היה עושה את זה בשביל השני בלי לחשוב", אמרה אמו של סגן איתן לאמו של הדר.

הדר גולדין ז"ל (באדיבות המשפחה)

אל חלקה השני של הפגישה הגיע גם הנשיא הטרי, ראובן (רובי) ריבלין. "ראיתי לפניי אדם שהיה צריך לקבל החלטות והכרעות של רמטכ"ל בזמן אמת", אמר ריבלין. "מדובר באנשים בעלי איכות ויכולת גם ברמה המקצועית-חיילית וגם מבחינת החיילות והרעות". הערב שב סגן איתן לביתו אחרי שבועות בשטח.