נפתחה חקירה בפרשת הגזענות נגד ראדי

משטרת מחוז תל אביב פתחה בחקירה נגד מספר אוהדי מכבי תל אביב שתועדו כשהם מקללים את שחקן הקבוצה ונבחרת ישראל מהראן ראדי על רקע גזעני. ייתכן כי בקרוב יזומנו האוהדים הגזענים לחקירה. בקבוצה גינו בחריפות את התקרית: "גזענות תפגוש יד קשה"

מהראן ראדי במדי מכבי (חדשות 2)

במשטרת מחוז תל אביב נפתחה חקירה בפרשת מסע האיומים והקללות על רקע גזעני של אוהדי מכבי תל אביב נגד שחקן קבוצתם וקשר נבחרת ישראל מהראן ראדי. החוקרים כבר אוספים חומרים, וייתכן שבקרוב האוהדים שתועדו מקללים את ראדי בשל היותו ערבי - יזומנו לחקירה פלילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקופה האחרונה מתנכלים כמה עשרות מאוהדי מכבי לשחקן ממוצא ערבי בכל הזדמנות, מקללים אותו ומאיימים עליו. רגע מכוער במיוחד נרשם שלשום, אז פרצו עשרות אוהדים לכר הדשא במגרש האימונים של מכבי תל אביב בקרית שלום, הקיפו את ראדי ובמקום לעודד אותו כמו את שאר השחקנים - הטיחו בו קללות.

הבוקר פנה סגן ניצב יוני זייטק, ראש מדור רישוי ואבטחת אירועי ספורט, אל קצין החקירות של משטרת תל אביב והעביר לו פנייה של השופטת בדימוס עדנה בקנשטיין, המכהנת כיושבת ראש המועצה הלאומית למניעת גזענות ואלימות בספורט.

"לא שונים מנבלות גלוחי ראש"

בפנייתה כתבה השופטת: "מקצת האירועים שבהם השחקן ראדי מותקף ומושפל על רקע גזעני בידי אותם אוהדים מצולמים, ויש לא מעט עדים שהיו נוכחים באירועים המבישים האלה". השופטת בדימוס הוסיפה כי היא סבורה שיש לפתוח לאלתר בחקירה. "אני מקווה שמי שיימצאו מעורבים במעשים המכוערים יועמדו לדין כדי לעקור מן השורש את התופעה המבישה", אמרה בקנשטיין. גם סגן ניצב זייטק הבטיח שבמדור לרישוי ואבטחת אירועי ספורט במטה הארצי יעקבו במהלך כל העונה הקרובה, שתיפתח בסוף השבוע, אחר גילויי גזענות.

במועדון גינו מכל וכל את התקרית. "שנאה, חוסר סובלנות או התנהגות פוגענית כנגד כל אחד על רקע הגזע שלהם היא התנהגות זדונית ומושחתת מבחינה מוסרית", כתב הבעלים מיץ' גולדהאר לאוהדי הקבוצה. "אני אנקוט בכל כלי ומשאב זמין לי על מנת להילחם בתופעה. גזענות תפגוש יד קשה, מרתיעה ותקיפה. אנו לא נסבול גזענות במכבי תל אביב".

אוהדים רבים של מכבי תל אביב הביעו זעזוע מהקריאות, והדגישו כי קומץ הגזענים לא מייצג את הקהל הצהוב. "אתם מתיימרים להיקרא מכביסטים, אבל אינכם שונים כהוא זה מהנבלות גלוחי הראש שתוקפים ספורטאים ישראלים בחו"ל", כתב חבר הכנסת איתן כבל (העבודה), אוהד מכבי, בדף הפייסבוק שלו. "אין לכם מקום בבלומפילד. אני מצפה שההנהלה והרוב המכריע של האוהדים הנאמנים ידעו להקיא אתכם מתוכנו".