מחאת האוהלים גרסת עוטף עזה: "אנו חשופים בעורף"

תושבי קיבוצים סמוכים לגדר המערכת מתארגנים להקים כבר הערב מאהל בגן הוורדים במחאה על האופן שבו הסתיים מבצע "צוק איתן". "לא קיבלנו את המענה שאנו דורשים", הסבירה מירב מעין השלושה לחדשות 2 Online. "אנו חשופים בעורף"

תושבי עוטף עזה לא חשים בטוחים (AP)

על רקע הפסקת האש והוצאת כוחות צה"ל משטחי הרצועה - תושבי אזור עוטף עזה מתכננים להקים היום (ג') מאהל מחאה בגן הוורדים בירושלים. המוחים טוענים כי הסיבה למחאה היא היעדר הישג צבאי או מדיני כנגד החמאס בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות האחרונות מתארגנת המחאה באמצעות קבוצות בפייסבוק ובווטסאפ, בהובלת תושבים מן הקיבוצים נירים, עין הבשור ועין השלושה. "בפועל ירי הרקטות אינו פסק לרגע, והחשש מהמנהרות שפחדנו ממנו כל כך, הפך להיות מציאותי ומוחשי יותר מתמיד", הסבירו המארגנים.

לדבריהם, המחאה אינה נושאת אופי פוליטי, ומבחינתם הפתרון יכול להיות צבאי או מדיני: "בפועל אנו עומדים לחזור למציאות יותר מורכבת ויותר מפחידה מזו שעזבנו לפני שהתחיל המבצע. אנחנו רוצים לחזור למציאות שבה אנחנו יוצאים לעבודה ויכולים להשאיר את הילדים בגנים ובבתי הספר בלי חשש שתיפתח לנו מנהרה וישחטו את ילדנו. יש למצוא פתרון גם לטפטופי ירי הרקטות שהממשלה מקבלת כמובן מאליו, ולהתחיל לקחת את התושבים באזור הדרום כחלק ממדינת ישראל".

כל רקטה היא שריטה בלב הילדים", תושבים במ (AP)

"אנחנו נותרים חשופים בעורף ומוציאים מאיתנו את הכוחות"

לטענת התושבים מאהל המחאה הוא אינו הצעד היחיד בקנה, והם מתכננים מהלכים נוספים החל מהפגנת מחאה ברחבת הכנסת ובית ראש הממשלה ועד סגירת מערכות החינוך לקראת תחילת שנת הלימודים.

זועמים על אופן סיום המבצע (AP)


אחת ממארגנות המחאה מירב כהן, אם לארבעה לילדים מעין השלושה, סיפרה לחדשות 2 Online כי למרות שהיא לוקחת חלק פעיל במאבק היא עצמה אינה יכולה להשתתף בו, זאת מפני שבשבועות האחרונים היא מתגוררת עם משפחתה בקיבות הזורע - בשל חשש לשוב הביתה.

"עסקתי במחאה גם לפני שנתיים במהלך עמוד ענן, והבנו שאנחנו אזור שקל לשכוח ממנו ולא מקבלים את המענה שאנו דורשים", סיפרה כהן באכזבה. "אנחנו מצפים למשל שטפטופים ייפסקו באופן מוחלט, גם אם מדובר ברקטה אחת בשבוע. כל דבר כזה הוא שריטה בלב של הילדים. אנחנו נותרים חשופים בעורף ומוציאים מאיתנו את הכוחות".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv