הזוג מקיבוץ סעד ילד תאומים – בתל אביב

לבנת וזאביק עזבו את קיבוץ סעד אחרי שמטחי הפגזים ואיום המנהרות הפכו לבלתי נסבלים. הם נדדו בין חברים ומשפחה ובזמן שהיו בתל אביב תקפו את לבנת צירים. "בזמן הלידה נשמעה אזעקה ונכנסתי ללחץ", סיפרה לבנת. לבסוף, בשעה טובה נולדו לבני הזוג תאומים

לבנת וזאביק עם התאומים

לבנת וזאביק שלזינגר מקיבוץ סעד עזבו את ביתם עם תחילת המבצע בדרום ואמש (ב') ילדו תאומים בבית החולים "ליס" בתל אביב - הרחק מהבית שבטווח הרקטות. האזעקות לא עזבו אותם לגמרי כשבזמן הלידה נשמעה אזעקה גם באזור גוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מאז תחילת מבצע "צוק איתן" עזבנו את הבית, כבר 29 יום", סיפרה לבנת אחרי הלידה. "החיים תחת מטחי פגזים, רעש בלתי נסבל ואיום המנהרות פגעו בשגרת החיים ובשקט הנפשי לו הייתי זקוקה בייחוד בחודשי ההיריון האחרונים עם תאומים בדרך".

האם הטרייה סיפרה כי מאז החל המבצע נדדה בין מקומות שונים ברחבי הארץ והתארחה אצל בני משפחה וחברים. "היינו בצפון ובמרכז כדי להישאר שפויים ולהגן על חיינו", הסבירה לבנת.

לאורך כל הזמן חששה היכן תלד את ילדיה, במיוחד לאור העובדה כי נכונה לה לידה מורכבת. "בזמן שהיינו אצל קרובי משפחה חשתי בצירים והגעתי לליס", שיחזרה. "קיבלו אותנו בחום, בעיקר המיילדת סילבנה שהרגיעה אותי כשחוויתי אזעקה בזמן הלידה שהכניסה אותי ללחץ גדול".

לבסוף, בשעה טובה, בזמן שהצדדים החלו לדבר על הפסקת אש, נולדו לבני הזוג מסעד בן ובת. עתה הם יצטרכו לחשוב האם ומתי לחזור עם הילדים לקיבוץ בדרום.