השוטר שנפצע פגש את הילדים שחילץ: "פחדתי שהרכב יתפוצץ, נזכרתי בילדיי"

בשבוע שעבר פגעה רקטה ברכב ליד בית משפחת רחמים בקרית גת, בו שהו באותה עת שלושה ילדים. אחד השוטרים שרץ לזירה, נפצע כשחילץ שלושה ילדים מהבית שהתחיל לעלות באש. היום הילדים באו לבקר את השוטר שהציל אותם. "במקום ששיחקנו הכל היה זכוכיות ורסיסים", שחזר אחד הילדים

ההליכה במסדרונות בית החולים ברזילי היום (א') הובילה למפגש מרגש. שלושה הילדים הפתיעו את השוטר גיא סמילה, אחרי שביום חמישי האחרון חילץ אותם כשרקטה פגעה ליד ביתם בקריית גת. "שמענו זכוכיות נשברות וחשבנו שיש נפגעים", שחזר עידו בן ה-10 ליד מיטתו של סמילה שנפגע במהלך החילוץ. השוטר לא הסתיר את ההתרגשות ושיתף את הילדים במה שהוא זוכר מאותם רגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בשבוע שעבר כשלפנות ערב נפלה רקטה בלב שכונת מגורים בקריית גת ופגעה במכוניתה של משפחת רחמים פגיעה ישירה. המכונית עלתה באש והרסיסים גרמו לנזק רב. בבית היו באותה עת עידו, אחותו עדן בת ה-14 ובן דודם בן ה-8. שני ההורים היו באותה שעה בתל אביב.

השוטר גיא סמילה, בלש מתחנת משטרת קריית גת, הוזעק לדירה אפופת העשן יחד עם שותפו. מהר מאוד הם הבינו מזעקות השכנה שיש בבית ילדים ולא ברור מה מצבם. "ישר התמונה של הילד שלך עולה לך בראש והדבר הראשון שאתה רוצה לעשות זה לראות שהם חיים, נושמים, שהם בסדר", סיפר גיא.

במהלך החילוץ, כשהוא נושא את הילד בן השמונה על ידיו, גיא החליק ושבר את האגן. מאז הוא מרותק למיטה במחלקה האורתופדית. היום ביקור החולים של משפחת רחמים עמד בסימן חילופי תפקידים של הילדים והשוטר, וגיא שחזר את הפעולות המהירות שנדרש לבצע. "פתחתי את הדלת וראיתי את הילדים, אני לא יודע אם הם זוכרים, אבל הם היו פשוט חיוורים כמו סיד, בהלם מוחלט, בהיסטריה", סיפר השוטר. "תוך כדי אתה לא חושב הרבה כי אתה מפחד שהרכב יתפוצץ".

"פחדתי שהרכב יתפוצץ" (רפאל חיון)

"במקום ששיחקנו הכל היה זכוכיות ורסיסים"

"חשבתי שזה נפל בתוך הבית כי שמענו זכויות נשברות וחשבנו שיש נפגעים כי שמענו צעקה מתוך המקלט", סיפר עידו רחמים. מפחיד לחשוב מה היה קורה אילו עידו לא היה מתעקש ומורה לבן דודו לרדת איתם אל המרחב המוגן. "הוא אמר לי שתמיד יש פה אזעקות בקרית גת, אף פעם לא נופל פה כלום, תמיד יש יירוטים", סיפר עידו. "אמרתי לו בוא רד למקלט בכל מקרה, לקחתי אותו למקלט ואז שמענו את הפיצוץ. כשעליתי לחדר ראיתי שבמקום שבו שיחקנו משחק הזיכרון הכול היה זכוכיות ורסיסים".

"בעצם כבר לא הרגשתם את החופש הגדול, הא?", אומר גיא לילדים. "זו לא חוויה שכולנו היינו רוצים לחוות אותה, אבל בוא נגיד שטוב שאנחנו צוחקים ושהחוויה הזאת תישאר ככה". עכשיו כולם כבר מצטלמים מחויכים, אחרי שנחלצו יחד בפגיעות קלות יחסית מהטרור.

היום הם הפתיעו את גיא עם בלונים, פרחים, וגם שלט עליו נכתב: "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא. תודה!". בהמשך תוכננה גם ארוחת ערב משותפת של משפחת רחמים והשוטר שחילץ את הילדים.