מכתב התודה של החייל שנהרג: "תודה שפינקתם אותי, אתם אנשים טובים"

רב-סמל דניאל מרש ז"ל, בן 22 מראשון לציון, נהרג מפגיעת פצמ"ר בשטח המועצה האזורית אשכול ביום ה-24 למבצע. יום לפני כן, הוא כתב למשפחה שאירחה אותו בביתה: "תודה על האירוח המפנק והמרגיע. אנשים טובים כמוכם הופכים את הארץ שלנו לכל כך יפה"

המכתב שהותיר מרש ז"ל למארחיו (חדשות 2)

מכתב התודה מהחייל הפך לזיכרון האחרון ממנו: יממה לפני שנהרג מפגיעת פצצת מרגמה, הספיק רב-סמל דניאל מרש ז"ל להודות לבני המשפחה שאימצה אותו ואת חבריו בימים האחרונים באזור הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום ה-24 למבצע "צוק איתן" נפלה פצצת מרגמה שנורתה מעזה במשטח כינוס של כוחות צה"ל במועצה האזורית אשכול. כתוצאה מהפיצוץ נהרגו חמישה חיילי צה"ל, בהם גם דניאל, בן 22 בלבד.

יום לפני האירוע הטרגי, התארח מרש בבית משפחה מקומית שאימצה אותו ואת חבריו בימים שבהם שירתו בגזרה. כשהגיעה השעה להיפרד, עשה זאת דניאל במכתב קצר שמסר לבני המשפחה שבו הביא את תודתו הרבה. "למרלן ומשפחתה היקרים, תודה על האירוח המפנק והמרגיע", כתב. "שמחתי מאוד להכיר אתכם ולראות שיש אנשים טובים כמוכם במדינה. אתם הופכים את הארץ שלנו לכל כך מיוחדת ויפה".

את מכתב התודה חתם דניאל בשמו ובמספר הגדוד שבו שירת (גדוד 53), ואף השאיר את מספר הטלפון שלו, כדי שיוכל לגמול להם טובה. "לכל דבר שתצטרכו, אל תהססו להתקשר", כתב וחתם בתודה נוספת.

בן 22 במותו. דניאל מרש ז"ל

רב-סמל דניאל מרש ז"ל, שירת ב"עוצבת ברק" של חטיבת שריון. את שירותו הסדיר סיים לפני כחמישה חודשים, אך עם תחילת הלחימה בעזה גויס לשירות מילואים. הוא הותיר אחריו 3 אחים.