לקראת סיום: 73% מאמינים - ישראל לא שיפרה את ההרתעה

עם נסיגת חלק מהכוחות בעזה וכשסיום המבצע נראה באופק, סקר של חדשות 2 מראה, כי למרות הכרזת הקבינט, מרבית הציבור סבור שישראל לא שיפרה את כושר ההרתעה שלה ב"צוק איתן". למרות זאת 62% חושבים: נתניהו תפקד היטב

נתונים לפני סיום (רויטרס)

על רקע החלטת הקבינט על יציאה חד-צדדית בלי הפסקת אש עם השגת הרתעה, ולקראת סיומו של מבצע "צוק איתן", סקר של חדשות 2 שמתפרסם היום (א') מצביע על כך, כי מרבית הציבור סבור שהפעולה בעזה לא הביאה לשיפור ההרתעה הישראלית. למרות זאת, מרבית האזרחים עדיין שבעי רצון מתפקודו של ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסקר, שנערך על ידי חברת "שילוב מילוורד בראון" בשיתוף "איי פאנל", מראה כי 73% מהציבור מאמין שהפעולה בעזה לא שיפרה את כושר ההרתעה של ישראל, לעומת 22% הסבורים כי ההרתעה הישראלית השתפרה בעקבות מבצע "צוק איתן".

(חדשות 2)

מול העמדות האלה, מאמינים האזרחים כי צה"ל לא צריך לפי שעה לצאת מעזה. 56% הצהירו כי הם נגד מהלך של יציאת הכוחות מעזה, בעוד 35% בלבד הביעו תמיכה בהסגת הכוחות מהרצועה.

(חדשות 2)

תומכים בנתניהו, אבל פחות

אין ספק שההחלטה להיכנס לעזה שיפרה את התמיכה בנתניהו, אך זו הולכת ויורדת עם ההחלטה על תחילת הנסיגה של חלק מהכוחות. 62% מהמשיבים הצהירו הפעם כי הם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה, לעומת 29% שטענו שאינם שבעי רצון מתפקודו.

(חדשות 2)

לשם השוואה, את המבצע התחיל נתניהו עם 60% תמיכה. עם תחילתה של הפעולה הקרקעית זינקו אחוזי התמיכה בו ל-82% ומאז חלה ירידה עד ל-62% היום. זהו עדיין שיעור גבוה במקצת ביחס לאחוזי התמיכה מפתיחת המבצע.