משפחת שאול: "בטוחים שיביאו את אורון לקבורה"

יום לאחר שקמו מהשבעה, ובעקבות יציאתם החלקית של כוחות צה"ל מרצועת עזה, ביקשו בני משפחת שאול לציין ולהזכיר כי גופתו של בנם, אורון, עדיין לא אותרה. "אנחנו סומכים על צה"ל ועל מדינת ישראל שעושים ויעשו הכול כדי להביא אותו לקבר בישראל", אמרה נציגת המשפחה ובת דודו של אורון שאול ז"ל

לאחר שהחל צה"ל בנסיגה חלקית מרצועת עזה, מבקשים בני משפחתו של סמל ראשון אורון שאול ז"ל להזכיר כי גופת בנם עדיין לא אותרה וכי היא טרם הובאה לקבורה בישראל. "המשפחה סיימה אתמול לשבת את השבעה על אורון היקר, רק שהוא עדיין לא הובא לקבורה", מסרה נציגת המשפחה ובת דודו של שאול, רחלי גזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהצהרה רשמית שנמסרה לעיתונאים מול המצלמות, אמרה גזית: "אנחנו סומכים על צה"ל ועל מדינת ישראל שעושים ויעשו הכול כדי להביא אותו לקבר בישראל. אנחנו שולחים חיבוק עצום למשפחות החללים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. אנחנו מזדהים עם בני משפחתו של הדר גולדין והכאב העצום שהם חווים".

"עוברים על המשפחה ימים קשים", המשיכה נציגת משפחתו של אורון שאול ז"ל, "אבל המשפחה שלנו חזקה. אנחנו שואבים כוח זה מזה, ומעם ישראל, ומהתמיכה שמקבלים מכולם. סומכים על כולם שיביאו במהרה את אורון לקבר ישראל. אורון צריך להגיע לקבורה. אנחנו בטוחים שיביאו את אורון לקבורה. בעזרת השם תהיה הלוויה".

"אי אפשר לתאר את הכוחות ואצילות הנפש"

בשבוע שעבר, פחות מיממה לאחר שבני משפחת שאול הודיעו כי בכוונתם להתחיל לשבת שבעה על אורון ז"ל, ביקרה אותם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, שביקשה לחזק את ידם. "הלב שלי עם המשפחה המדהימה הזו", אמרה נתניהו בתום הביקור ביישוב פוריה עילית. "אי אפשר לתאר את הכוחות ואצילות הנפש".

הגברת נתניהו סיפרה על הרגע שבו גילתה על מותו של שאול, כשנזכרה במפגש קודם בין השניים בטקס מצטייני הנשיא לפני מספר חודשים. "ראיתי אותו מולי בבוקר חג העצמאות, וכשפרסמו את התמונה שלו בפעם הראשונה אמרתי לעצמי שהילד הזה, הבחור המקסים הזה, מוכר לי", היא שיחזרה. "אני מבינה כעת מאיפה אורון יצא, הוא ילד מדהים".

שאול בטקס המצטיינים, ארכיון (דוברות בית הנשיא)

אורון שאול נהרג בתקרית ירי טיל הנ"ט לעבר הנגמ"ש שבו שהה בשכונת סג'עייה. יחד עמו נהרגו שישה לוחמים נוספים, אך מבדיקת צה"ל לא נמצאה עדיין גופתו. בימים הראשונים שלאחר המקרה טענו בחמאס כי שבו את החייל, אך בישראל מיהרו לקבוע את מותו, ככל הנראה על מנת למנוע ניסיון של ארגון הטרור העזתי לעשות הון ציבורי מהמקרה. קציני צה"ל שביקרו בבית המשפחה מסרו להם פרטים אודות המקרה, ובני המשפחה החליטו לפתוח בשבעה.

"הסיטואציה הזו מאוד קשה ואכזרית", הדגישה שרה נתניהו בצאתה מבית המשפחה. "אנחנו רואים מי האויבים שלנו שלא בוחלים בכל אמצעי פסיכולוגי. ברור שזה כואב, אף אדם שיש לו לב לא היה מסוגל לעשות את זה למשפחה שהילד שלה נפל".

"ישבתי איתם ואין מילים לתאר את הכאב שבאמת אין לו סוף. אי אפשר לתאר את גדולת הרוח ותעצומות הנפש שהם עומדים בהם בזמנים כאלה קשים", הוסיפה רעיית ראש הממשלה. "מסרתי להם מכתב מראש הממשלה ומסרתי להם שאני וכל העם איתם ושאנחנו אוהבים אותם".