"לוויה במקום חופה": אלפים ליוו את בניה שראל ז"ל בדרכו האחרונה

מפקד פלס"ר גבעתי שנפל בסוף השבוע בהיתקלות עם מחבלים באזור רפיח, הובא הלילה למנוחות בבית העלמין היהודי בחברון. "היינו אמורים ללוות אותך בעוד שלושה שבועות לחתונה שלך עם גלי, אבל הקדוש ברוך הוא רצה אחרת", אמרה האם האבלה מעל קבר בנה

המוני המנחמים בבית העלמין בחברון (צילום: עפר חדד, חדשו%)

אלפי בני אדם ליוו למנוחת עולמים את מפקד פלס"ר גבעתי, רב סרן בניה שראל ז"ל, שנפל ביום שישי בהיתקלות עם מחבלים בדרום רצועת עזה. שראל, בן 26 תושב קריית ארבע, היה אמור להינשא בעוד מספר שבועות לגלי, ארוסתו. הוא הותיר אחריו זוג הורים, שבעה אחים ואחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היית גאוות חייה של כל אם יהודייה", ספדה מיכל, אימו של בניה. "ילד נבון, שמח, חד, חכם, אמיץ וגיבור. תמיד ידעת מה אתה רוצה ולאן אתה הולך וקשה היה להתווכח איתך. ריבוי הגוונים של האנשים שהגיעו ביום שישי לכאוב איתנו כל כך הזכיר לנו את מי שאתה - לא היה מישהו שלא נגעת בו, ובעיקר אהבת את גלי שאנחנו גם כל כך אוהבים ואני מבטיחה לך שנדאג לה כפי שביקשת".

האם האבלה המשיכה וסיפרה על השיחה האחרונה שקיימה עם בנה, שעה קלה לפני שנהרג: "במלחמה הזאת דיברנו פעמים רבות בטלפון יחסית למלחמה. ב-8 וחצי בבוקר, שעה לפני שהמחבל השפל שם קץ לחייך, דיברתי איתך. אמרת 'אני רק גומר משימה קטנה ואני יוצא - תדליקי את המכונה של הקפה'. מיד אחרי השיחה חשבתי מה יהיה אם אתה, למרות שתמיד נתפסת אצל כולנו כחסין ממוות, תמות? לא אהיה שמחה יותר? ומיד עניתי לעצמי שבעזרת השם תהיי שמחה כפי שבניה היה".

בניה שראל ז"ל

אביו של בניה, הרב שלום שראל, סיפר מעל הקבר הטרי על אופיו המיוחד של בנו. "אחרי מבצע עופרת יצוקה בניה היה מועמד לקבלת צל"ש, ואחרי כמעט שנה התברר לו שהוא לא יקבל אותו", אמר האב. "כשהתקשרתי אליו כדי לרומם את רוחו שאלתי אותו איך הוא מרגיש והוא אמר שעכשיו הוא הרבה יותר שמח. הוא אמר בהתחלה כעסתי, ואז הייתי עצוב, אבל אחר כך שמחתי שמחה גדולה שאני יכול למסור את עצמי לעם ישראל כשאין לי שום כוונה של כבוד או הדר - וכך הוא באמת עשה".

ארוסתו של בניה: "תודה על האמת שלך ועל האהבה האינסופית"

"אין לי דרך לנסות ולהסביר לך את הכאב שלי", אמרה בקול רועד ובדמעות גלי, ארוסתו של בניה ז"ל. "ערב לפני שנפלת דיברנו שיחה ארוכה, שיחה אופטימית, צחקנו. אמרת שמחר הפסקת אש ושתוכל כבר להתקשר שוב. כמו בכל שיחה הבטחת לי שאתה שומר על עצמך ועל כל החיילים שלך. אתמול בבוקר כבר אמרו לי שאת הבטח בחוץ בזכות הפסקת האש. בדיוק שלחתי לך הודעה ב-9:30 וכתבתי בה שאני מקווה שאתה מרגיש טוב יותר, וכמה שאני אוהבת אותך, אבל אני לא יודעת אם ראית אותה. אני רוצה להגיד לך תודה על שלוש השנים הכי טובות בחיים שלי. תודה על האמת שלך, תודה שנכנסת לי לחיים, שלימדת אותי כל כך הרבה. תודה על האהבה האינסופית שלך, על הצחוק שלך, ועל העיניים שלך שילוו אותי כל החיים".

מפקדו של שראל, סא"ל יהודה ואך, סיפר בדברי ההספד על הקשר המיוחד של בניה עם ארוסתו: "ברגעים הקשים גלי הייתה מאזנת אותך - אתה מחברון היא מרשפון, מצאתם גשר שהוא מעל הכל. גלי, כשטסת להודו כמה חיכינו שתחזרי. בניה היה כמו אריה בכלוב. וכשחזרת חזר הצבע ללחייו. פעם אמר לי 'גלי תהיה אמא מדהימה. אני מחכה לרגע הזה'. והרגע הזה כמעט הגיע - ואתה הלכת".

באותה שעה בה הובא בניה שראל למנוחות, התקבלה ההודעה הקשה על מותו של סגן הדר גולדין, שעלה חשש כי נחטף בתקרית בה נהרג שראל. בהיתקלות באזור רפיח נפל גם סמל-ראשון ליאל גדעוני, בן 20 מירושלים, שיובא למנוחות היום (א') בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

במקביל, פורסמו מועדי הלוויותיהם של קציני צה"ל שנהרגו ביום ה' ברצועת עזה. הלוויתו של סרן עמרי טל מיהוד תתקיים היום ב-17:00 בבית העלמין שבעירו. הלוויתו של סרן (מיל') לירן אדיר (אדרי) מנתניה תתקיים היום בשעה 17:00 בחלקה הצבאית שבבית העלמין בעיר.