הקצין שנהרג ספד ב-2007 לחברו: "לוויות – בזבוז זמן"

מפקד פלס"ר גבעתי רס"ן בניה שראל התראיין לחדשות 2 בשנת 2007 עת ספד לחברו שנהרג בפיגוע ירי. "היה איתו הסכם שלא הולכים להלוויות", הוא אמר אז. הבוקר הוא נהרג בהיתקלות עם מחבלים. הוא יובא למנוחות בלילה שבין שבת לראשון

בדצמבר 2007 נרצח בפיגוע בנחל תלם אחיקם עמיחי, חברו של רב-סרן בניה שראל, שנפל היום (שישי) בתקרית ברפיח שבה נהרג גם סמל-ראשון ליאל גדעוני ונלקח בשבי סגן-משנה הדר גולדין. באותו יום הוא התראיין לחדשות 2 וספד לחברו. "היה איתו הסכם כזה שלא הולכים להלוויות אחד של השני", הוא אמר אז. "זה סתם עצוב וזה סתם בזבוז זמן. אתמול בלילה הפרנו את ההסכם הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רב-סרן שראל (26) מקרית ארבע שירת כמפקד פלס"ר גבעתי. הוא הועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו. הלווייתו תתקיים בין שבת לראשון בחצות ורבע בבית העלמין בחברון.

"הבוקר נפל בקרב אחד מטובי בניה של קריית ארבע-חברון. בניה ז"ל שנולד וגדל כאן בעיר האבות היה בחור ערכי ומלח הארץ שנקטף במהלך קרב על קידוש ה' וקדושת הארץ", אמר ראש מועצת קריית ארבע-חברון מלאכי לוינגר. "דמותו שימשה מופת וגאווה ליישוב כולו, והקהילה כולה מבכה ואבלה את נפילתו. זו אבידה גדולה ליישוב ולעם ישראל כולו".

יחד איתו נהרג גם סמל-ראשון ליאל גדעוני , לוחם בחטיבת גבעתי, בן 20 מירושלים. הלוויתו תתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.  

על פי פרטי האירוע באזור רפיח, בסמוך לשעה 09:30 פתחו מחבלים שיצאו מפיר של מנהרה בירי לעבר כוח גבעתי בדרום רצועת עזה, שפעל לאיתור והריסת מנהרת טרור באזור. אחד המחבלים פוצץ עצמו לעבר הכוח. ממידע ראשוני עלה חשש כי אחד הלוחמים נחטף במהלך האירוע על ידי מחבלים. זמן קצר לאחר מכן הותר לפרסום כי קיים חשש שסגן-משנה הדר גולדין, בן 23 מכפר סבא - נפל בשבי חמאס.

קצין צה"ל בשבי חמאס - הסיקור המלא:

פורסמו שמות ההרוגים בתקרית ברפיח

קרי: "חמאס חייב לשחרר את השבוי"

אבי החייל שנשבה: "בטוחים שצה"ל יהפוך כל אבן"

חמאס מכחיש: "לא חטפנו את החייל"

שכנים וחברים בבית משפחת גולדין: "הם חזקים"

נועם שליט לחדשות 2 Online: "מרגישים רע מאוד, כמו כל המדינה"

סג"מ הדר גולדין בריאיון לפני כשנה: "גדלתי על אהבת העם והארץ"

גורם מדיני: "התגובה לחטיפת הקצין תהיה קשה"

חשש: קצין צה"ל נפל בשבי חמאס; שני חיילים נהרגו