סג"מ הדר גולדין בריאיון: "גדלתי על אהבת העם והארץ"

באוקטובר האחרון, עת סיים קורס קצינים, התראיין סג"מ הדר גולדין - שנעדר לאחר שככל הנראה נפל בשבי בידי חמאס - לערוץ 7 וסיפר על משפחתו ועל הערכים עליהם חונך. "בחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ולבחור לעשות דברים גדולים", הוא אמר וסיפר על הרצון "לתת גם את יד שמאל המגינה או יד ימין השומרת". האזינו

"מחנכים אותך שכדי שתבין שבחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ולבחור לעשות דברים גדולים". כך אמר באוקטובר האחרון הדר גולדין (23) מכפר סבא, שנעדר לאחר שככל הנראה נפל בשבי חמאס הבוקר (שישי). הריאיון עמו פורסם בערוץ 7.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון יחד עם אחיו התאום לרגל סיום הקורס, סיפר גולדין: "שנינו היינו הרבה זמן בבני עקיבא, עד השלב שהיינו מדריכים, כל אחד מדריך של שבט אחר. שנינו למדנו באותו בית ספר בכיתות נפרדות, בית ספר ישיבה תיכונית ברעננה. כמו שאחי אמר זה לא משהו נקודתי, זה חינוך שאומרים לך ומחנכים אותך שכדי שתבין שבחיים אתה יכול לבחור להתעסק בעצמך ולבחור לעשות דברים גדולים".

במהלך הריאיון הדר סיפר על חוויה מקורס הקצינים עם אחיו לשאלת המראיין: "היינו צריכים לעשות מבחן מסכם כזה והגענו לסיטואציה שלא נשארו הרבה חבר'ה שהיו צריכים לעשות את זה, והיה לנו הרבה זמן ללמוד ביחד, והגענו למצב שיום שלם למדנו ביחד, שנינו יודעים בדיוק מה השני חושב. איך אפשר ככה להבין יותר טוב את החומר, והיה לנו יום שלם של לימודים".

"לתת גם את יד שמאל המגינה". גולדין

הוא הוסיף: "אותנו גידלו בהרבה אהבה והרבה שליחות, כמובן עם דאגה - יש זהירות, דאגה תהיה תמיד, כמו הרצון להתקדם ולתת גם את יד שמאל המגינה או יד ימין השומרת. הרבה אהבה".

גולדין ואחיו התאום, ממשפחה ציונית דתית בכפר סבא, סיימו בשנה שעברה, קורס קציני חי"ר. "גדלנו על אהבת העם והארץ, גם הסבים שלנו ניצולי שואה השתתפו במלחמת העצמאות, אבא שלנו מג"ד במילואים, זה משהו מהבית. אצלנו אין הרבה דיבורים אבל יש בעיקר את החיים, הרבה חינוך, הרבה אהבת ובעיקר חינוך לדעת לקבל החלטות".
 
הדר ואחיו גדלו במסגרות החינוך הדתיות, בישיבה התיכונית ברעננה ואף היו מדריכים בבני עקיבא, עד הצבא הם כמעט ולא נפרדו. בריאיון קיוו השניים כי בשנתיים הקרובות הם יוכלו לתאם שבתות ולצאת ביחד הביתה, "עד עכשיו הייתה לנו חברותא משותפת בגמרא בשבתות, יש לנו גם את הטיול הרגיל של ימי שישי ונראה איך זה יסתדר".

קצין צה"ל בשבי חמאס - הסיקור המלא:

הקצין שנהרג ספד ב-2007 לחברו: "לוויות – בזבוז זמן"

המתווך בעסקת שליט: "בחמאס תכננו מראש להפתיע עם מתאבד ולחטוף חייל"

פורסמו שמות ההרוגים בתקרית ברפיח

קרי: "חמאס חייב לשחרר את השבוי"

אבי החייל שנשבה: "בטוחים שצה"ל יהפוך כל אבן"

חמאס מכחיש: "לא חטפנו את החייל"

שכנים וחברים בבית משפחת גולדין: "הם חזקים"

נועם שליט לחדשות 2 Online: "מרגישים רע מאוד, כמו כל המדינה"

גורם מדיני: "התגובה לחטיפת הקצין תהיה קשה"

חשש: קצין צה"ל נפל בשבי חמאס; שני חיילים נהרגו

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv