כמחצית מהציבור: "סיום המבצע - רק לאחר הפלת חמאס"

סקר שנערך עבור חדשות 2 מגלה את עמדות הציבור סביב מבצע "צוק איתן". בין השאר מצביע הסקר על תמיכה של כמחצית מהציבור בסיום המערכה רק לאחר הפלת שלטון חמאס ברצועה ובהקמת ועדת חקירה לבדיקת הטיפול באיום המנהרות. בנוסף חושף הסקר ירידה בתמיכת הציבור בהתנהלות רה"מ בשבועיים האחרונים

כמחצית מהציבור רוצה בהפלת חמאס

על רקע נטיית הממשלה שלא להרחיב את המבצע בעזה חושף היום (ה') סקר שנערך עבור חדשות 2 שכמחצית מהציבור בישראל סבורים כי יש לסיים את המערכה רק לאחר הפלת שלטון חמאס ברצועה. עוד מגלה הסקר כי מרבית הציבור תומך בהקמת ועדת חקירה לבדיקת מחדל איום המנהרות וגם מצביע על מידת שביעות רצונו של הציבור מתפקודו של ראש הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הסקר, שנערך על ידי חברת שילוב מילווארד בראון, באמצעות iPanel - הפאנל הישראלי באינטרנט, נשאל הציבור מתי לדעתו על ישראל לסיים את מבצע "צוק איתן". 46% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים בסיום המערכה רק לאחר הפלת שלטון חמאס ברצועה. אחוז זהה של נשאלים סבור כי ניתן יהיה לחתום את המערכה לאחר סיום הטיפול במערך המנהרות שחפר חמאס.

הציבור רוצה תשובות בנושא המנהרות

לנוכח הפרסומים על כך שהדרג המדיני היה מודע לאיום המנהרות עוד טרם המבצע, בדק הסקר את צורך הציבור בהקמת ועדת חקירה לבדיקת ההתייחסות שהקדישה המדינה לטיפול בנושא. לפחות 53% מהנשאלים השיבו כי הם תומכים בהקמת ועדת חקירה, בעוד ש-28% סבורים כי אין צורך בוועדה שכזו.

נתניהו מאבד את תמיכת הציבור

בנוסף בחן הסקר את מידת שביעות רצונו של הציבור מתפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והצביע על ירידה בתמיכה בו בשבועיים האחרונים. בעוד שבשבוע שעבר זכה תפקודו של נתניהו בתמיכתם של 82% מהציבור, ירדה השבוע מידת שביעות הרצון מהתנהלותו ל-74% בלבד. לפחות 18% מהנשאלים השיבו השבוע כי הם אינם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה, זאת בניגוד ל-10% שהביעו אי שביעות רצון בשבוע שעבר.