סוף המסע. סמ"ר מתן גוטליב הובא למנוחות: "אלוהים, אתה מקבל פרח"

סמ"ר מתן גוטליב, סמ"ר עומר חי וסמ"ר גיא אלגרנטי, שלושת לוחמי מגלן שנהרגו בפיצוץ מטען בעזה, הובאו היום למנוחות. "קבוצת בני בליעל לקחה את הפרח שלנו", ספדה אמו של גוטליב מעל קברו. "עוף גוזל, חתוך את השמיים ותנוח על משכבך בשלום". הזמר אביב גפן ביצע את שירו "יומן מסע", לעיני ההמון הדומע

"אינספור שבילים ויציאה
רושם בתוך יומן מסע
להתערבב ולא להיבלע
רושם בתוך יומן מסע"

אלפים ליוו היום (חמישי) למנוחות את סמ"ר מתן גוטליב (21) מראשון לציון, לוחם מגלן שנהרג אתמול בפיצוץ מבנה ממולכד בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. בין הנוכחים בטקס היה גם הזמר אביב גפן, שביצע את שירו הידוע "יומן מסע" - שהיה כל כך אהוב על מתן - כשהוא לא מותיר עין אחת יבשה בקהל.

"והיה אם מישהו בא
אל תסתובב
כי זה תמיד יכול להיות
זה שידליק לך את הלב
יפרוק את הכאב בשלווה"

"אלוהים, אתה מקבל פרח". מתן גוטליב ז"ל (פייסבוק)

רוחמה, אמו של מתן, ספדה לו בבכי: "תראה כמה אנשים ריכזת בהלוויה שלך. מי היה מאמין? אלפים! מתן שלנו, קשה לספר עליך בזמן עבר. קבוצת בני בליעל לקחה את הפרח שלנו. מי יחבק תמיד ותמיד הבטיח לדאוג לי ולאבא כשנהיה מבוגרים?".

"מגע הרוך גובר על המכה
רושם בתוך יומן מסע
כולנו עשויים אבק של אהבה
רושם בתוך יומן מסע"

"בחרת ללכת לשירות מאתגר ומשמעותי ביותר. לא ויתרת ולא ריחמת על עצמך", המשיכה האם בכאב. "תמיד סיפרת ש'הכל סבבה' ואתה מרוצה ולא קשה לך. בכל פעם שסיפרתי שהבן שלי מספר במגלן כולם אמרו 'כבוד'. תמכנו וליווינו אותך בכל ההחלטות שלך. היית שלם עם הבחירה שלך ולא ניסינו להשפיע עליך. חיזקנו אותך ותמיד השתדלנו לרצות אותך. היית ילד מקסים, רגיש, משפחתי, אכפתי ומאיר כל מקום שאליו הגעת. אי אפשר היה להתעלם ממך. פיזרת שמחת חיים בכל מקום".

סמ"ר עומר חי, בן 21 מסביון (פייסבוק)

"יש משפט לא מובן ביהדות", המשיכה האם. "'אלוהים נתן ואלוהים לקח'. אז למה נתת? לא סיכמנו שזו הפקדה לזמן קצר. ביקשתי מאלוהים שישמור עליך ועל כל החיילים. אתמול אלוהים נרדם בשמירה. אלוהים, אתה מקבל פרח. שים אותו לידך ותשמור לנו עליו. לפחות את זה אתה חייב לנו. עוף גוזל, חתוך את השמיים ותנוח על משכבך בשלום הלב מתפוצץ מאהבה אליך".

"מביטים למעלה ונושאים תפילות
כשבינתיים שוכחים
שהמשמעות לחיות
היא לשאול את השאלות ולענות".

סמ"ר גיא אלגרנטי, בן 20 מתל אביב (פייסבוק)