ממחר: "הקו המקדים" יוצא לדרך

בעוד הרכבת הקלה בגוש דן נראית כמו חלום רחוק ודמיוני, משרד התחבורה וחברת דן החליטו להרגיל כבר מעכשיו את הציבור לתוואי הקו הראשון של הרכבת, והחל ממחר יופעל קו אוטובוס בתוואי המתוכנן. הקו החדש, קו 1, יופעל כולו באוטובוסים מפרקיים, ובתמורה לעלייה מכל הדלתות, הנוסעים יאלצו להיפרד מהמטבעות ולשלם רק ברב-קו

דגם האוטובוס שיופעל בקו (דוברות דן)

אם אין רכבת קלה, סעו באוטובוס: החל ממחר (ו') יחל לפעול בגוש דן קו אוטובוס חדש, שייסע בתוואי העתידי של הרכבת הקלה. הקו ייצא מפתח תקווה וייסע בתוואי של קו 51 עד אזור התחנה המרכזית, ומשם ימשיך בתוואי של קווים 40 ו-42 לבת ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קו 1 ייצא מהתחנה המרכזית בפתח תקווה, וייסע לאורך רחוב ז'בוטינסקי בחלקיו שעוברים בפתח תקווה, בבני ברק וברמת גן. הוא ייכנס לתל אביב באזור מתחם הבורסה וימשיך על רחוב מנחם בגין דרך מרכז עזריאלי עד אזור התחנה המרכזית. משם הוא ימשיך לדרך סלמה שבדרום תל אביב, לשדרות ירושלים ביפו, שדרות העצמאות בבת ים והוא יסיים את המסלול סמוך לאיצטדיון העירוני של בת ים.

השינוי המשמעותי בקו החדש הוא שהנהג רק ינהג ולא יתעסק בכסף מזומן כלל, בדומה לנהוג במדינות עם תחבורה ציבורית מודרנית. אין אפשרות לשלם באוטובוס במזומן והתשלום עבור הנסיעה ייעשה באמצעות כרטיס רב קו ויתבצע בעמדות אוטומטיות בתוך האוטובוס. לכן, העלייה והירידה מהאוטובוס יתאפשרו מכל הדלתות, מה שיקצר את זמן ההמתנה בתחנות. בעקבות הפעלתו, תצומצם התדירות של קו 51.

כל האוטובוסים שיפעלו בקו יהיו אוטובוסים מפרקיים עם ארבע דלתות, בדומה לאלו שפועלים היום בקווי המטרונית של חיפה. כרטיסים בודדים ניתן יהיה לקנות באמצעות כרטיסי אשראי. למרות חוסר יעילותם, האוטובוסים ייסעו במסלולים הקיימים לתחבורה הציבורית, למרות שאלו לא מופרדים פיזית משאר הנתיבים והם מוקצים לאוטובוסים רק בחלק קטן משעות היום.