מחאה חריגה בשער בסיס חיל האוויר: מפגינים "התחפשו" לגופות מדממות

15 פעילי שמאל הגיעו לכניסה לבסיס חצור של חיל האוויר כדי למחות נגד המשך התקיפות בעזה. הם לבשו סרבלים לבנים מוכתמים בצבע אדום כדי לדמות גופות והניפו שלטים שבהם נכתב: "דם ילדים על ידיכם" ו"הסירו את המצור"

המחאה הבוקר מחוץ לבסיס חיל האוויר (חיים שוורצנברג)

בזמן המבצע - מחאה חריגה מחוץ לבסיס חיל האוויר: כ-15 פעילי שמאל הגיעו (ג') הבוקר לכניסה לבסיס חצור בשפלה כשהם לבושים בסרבלים לבנים מוכתמים בצבע אדום, כדי לדמות לטענתם גופות של פלסטינים שנהרגו בתקיפות בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים נשאו שלטים עם הכיתוב: "הפצצת אזרחים לא תביא לפתרון", "דם ילדים על ידיכם", "הסירו את המצור" ו-"די לטבח בעזה". כמה מהם עוכבו לבירור על ידי כוחות הביטחון ושוחררו אחרי זמן קצר.

"שכונות שלמות בעזה נמחקו" (חיים שוורצנברג)

יוסי (40), אחד הפעילים סיפר לחדשות 2 Online: "בחרנו בבסיס הזה כי משם יוצאים מטוסים להפגיז את עזה. מה שפרובוקטיבי זה לייצר גופות ולא להתחפש לגופות. היו שם חיילים שקראו לנו שמאלנים ולא רצו לראות אותנו, אבל לא תגובות חריגות מאוד".

אחת הפעילות הוסיפה: "הגענו לכאן כדי להביע את התנגדותנו כישראליות למתקפה שנעשית בשמנו. שכונות שלמות בעזה נמחקו, ובישראל תושבי הדרום חיים בחרדה מתמשכת, ששום כוח או כלי נשק לא יוכלו לפתור. אנחנו קוראות להפסקת המתקפה על עזה, להסרת המצור ולהידברות אמיתית".