מודעת האבל שמסעירה את הרשת: אם החייל שנהרג - "עובדת קבלן" בבנק

במהלך הלחימה בעזה נהרג סמ"ר משה מלקו, בנה של עובדת בבנק ישראל. בבנק פרסמו מודעת אבל, אלא שלצד שמה של האם הוסיפו את הכיתוב "עובדת קבלן" מה שעורר תגובות נסערות. בנק ישראל: "מתנצלים, הניסוח נעשה בתום לב"

מודעת האבל שפרסם הבנק

מודעת אבל שפרסם בשבוע שעבר בנק ישראל, בעקבות מות בנה החייל של עובדת הבנק במסגרת הלחימה ברצועת עזה, מעוררת היום (ב') סערה ברשת וביקורת נרחבת: לצד שמה של העובדת, לקץ' מלקו, הוסיפו בבנק ישראל את הכיתוב "עובדת קבלן". בנק ישראל בתגובה: "מצרים על חוסר הרגישות כפי שבא לידי ביטוי במודעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד האנשים שהבחינו בתוספת החריגה היה רן מלמד, סמנכ"ל עמותת "ידיד", שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה ובה מופיעה מודעת האבל המדוברת, לצד מודעה נוספת שהוציא הבנק בעקבות מות בנו של עובד אחר.

"מתברר שגם כשאתה נותן את היקר לך מכל לטובת המדינה, יש מי שמקטלג אותך כסוג ב'", כתב מלמד. "שני חיילים של עובדי בנק ישראל נפלו במבצע צוק איתן. למישהו שם בבנק היה כנראה ממש חשוב להדגיש שאמו של סמ"ר משה מלקו היא עובדת קבלן".

הבנק: רצינו שיידעו במי מדובר

סמ"ר משה מלקו ז"ל

לאחר פרסום הסטטוס בפייסבוק שוחח מלמד עם ראש מטה נגידת בנק ישראל וציין בפניו כי "אם אכן לא קיימת אפליה בבנק, מן הראוי שבתום השבעה תיקלט מלקו כעובדת מן המניין בבנק, דבר שיאפשר לה ולמשפחתה ביטחון תעסוקתי".

מבנק ישראל נמסר בתגובה: "בנק ישראל מביע צער ומתנצל על השימוש במונח 'עובדת קבלן' במודעת אבל פנימית שהופצה בבנק. הניסוח נעשה בתום לב, ואולם הבנק מצר על חוסר הרגישות כפי שבא לידי ביטוי במודעה זו. כפי שעשה בנק ישראל עד כה, הבנק ימשיך לחבק ולתמוך במשפחת מלקו בשעתה הקשה.