רעיית רה"מ בבית משפחת החייל אורון שאול: "ידעתי שהילד המקסים הזה מוכר לי"

לאחר שבני משפחתו הודיעו כי הם מתחילים לשבת עליו שבעה עוד בטרם נמצאה גופתו, הגיעה ליישוב פוריה עילית הגב' שרה נתניהו שביקשה לחזק ולחבק. נתניהו סיפרה על המפגש עם שאול בבית הנשיא, ועל התחושות הקשות כשגילתה על מותו: "אני מבינה כעת מאיפה אורון יצא, הוא ילד מדהים"

פחות מיממה לאחר שבני משפחתו של החייל אורון שאול הודיעו כי בכוונתם להתחיל לשבת עליו שבעה עוד לפני מציאת גופתו, ביקרה אותם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, שביקשה לחזק את ידם. "הלב שלי עם המשפחה המדהימה הזו", אמרה נתניהו בתום הביקור ביישוב פוריה עילית. "אי אפשר לתאר את הכוחות ואצילות הנפש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הגב' נתניהו סיפרה על הרגע שבו גילתה על מותו של שאול, כשנזכרה במפגש קודם בין השניים בטקס מצטייני הנשיא לפני מספר חודשים. "ראיתי אותו מולי בבוקר חג העצמאות, וכשפרסמו את התמונה שלו בפעם הראשונה אמרתי לעצמי שהילד הזה, הבחור המקסים הזה מוכר לי", שחזרה נתניהו. "אני מבינה כעת מאיפה אורון יצא, הוא ילד מדהים".

שאול בטקס המצטיינים, ארכיון (דוברות בית הנשיא)

אורון שאול נהרג בתקרית ירי טיל הנ"ט לעבר הנגמ"ש שבו שהה בשכונת סג'עייה. יחד עמו נהרגו שישה לוחמים נוספים, אך מבדיקת צה"ל לא נמצאה עדיין גופתו. בימים הראשונים שלאחר המקרה טענו בחמאס כי שבו את החייל, אך בישראל מיהרו לקבוע את מותו, ככל הנראה על מנת למנוע ניסיון של ארגון הטרור העזתי לעשות הון ציבורי מהמקרה. אתמול ביקרו בבית המשפחה קציני צה"ל שמסרו להם פרטים אודות המקרה, שבעקבותם החליטו לפתוח בשבעה.

"הסיטואציה הזו מאוד קשה ואכזרית", הדגישה היום נתניהו בצאתה מבית המשפחה. "אנחנו רואים מי האויבים שלנו שלא בוחלים בכל אמצעי פסיכולוגי. ברור שזה כואב, אף אדם שיש לו לב לא היה מסוגל לעשות את זה למשפחה שהילד שלה נפל".

"אין סוף לכאב", שאול (באדיבות המשפחה)

"ישבתי איתם ואין מילים לתאר את הכאב שבאמת אין לו סוף. אי אפשר לתאר את גדולת הרוח ותעצומות הנפש שהם עומדים בהם בזמנים כאלה קשים", הוסיפה רעיית רה"מ. "מסרתי להם מכתב מראש הממשלה ומסרתי להם שאני וכל העם איתם ושאנחנו אוהבים אותם".

נתניהו סירבה להתייחס לדעתה באשר להמשך הפעולה הקרקעית במסגרת מבצע "צוק איתן", אך ביקשה לשגר מסר לחיילים בחזית: "אנחנו אוהבים את החיילים הגיבורים שלנו וגאים בהם, אני מסתכלת עליהם ורואה את הגבורה והעוז. הלב שלי איתם ועם המשפחות".