מסבירים לעולם עם אזעקה בגן

תמונה שפרסמה לאה מטלר, גננת ב"גן גורים" בהוד השרון, של הילדים בזמן אזעקה – הצליחה לרגש מדינה שלמה. בניסיון להראות לעולם כיצד נראית המציאות תחת איום הרקטות, פרסמה הגננת ביוטיוב סרטון של האזעקה בגן. "לילדים שלנו מגיע לחיות בשלום", אמרה לאה בשיחה עם חדשות 2 Online. צפו בסרטון

מחיר הרקטות: לאה מטלר, גננת בגן ילדים בהוד השרון, הצליחה לרגש מדינה שלמה כשפרסמה בעמוד הפייסבוק של הגן תמונה ובה נראים הילדים שוכבים על הרצפה בזמן אזעקה ומגנים על ראשיהם. כעת מתברר שהגננת פרסמה סרטון של אזעקה בגן, על מנת להראות לעולם כיצד נראית המציאות תחת איום הרקטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון נראים ילדי "גן גורים" משחקים בחצר, כשלפתע נשמעת אזעקה. עם הישמע האזעקה מתחילים הילדים לרוץ מהחצר אל תוך הגן, תוך כדי שהגננת קוראת להם להיכנס. בתוך הגן נשכבים הילדים על הרצפה, בדומה לתמונה שפורסמה, ומכסים את ראשיהם בידיהם. בסיום הסרטון מופיע הכיתוב: "לכל הילדים בעולם מגיע לחיות בשלום".

"חשבתי לצלם את זה כדי להראות לעולם מה ילדים קטנים עוברים בזמן מלחמה ואזעקות", אמרה הגננת בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני מניחה שהמציאות הזאת קיימת בשני הצדדים ולא רק בישראל. הילדים עוברים משהו קשה ומאוד חזק. לילדים שלנו מגיע לחיות בשלום ואהבה ולא תחת פחד. איך הילדים שלנו יאמינו בשלום כשהם חיים במציאות כזאת?".

"ברגע שיש אזעקה זה קשה לכולנו", משתפת לאה. "אני חושבת על כל הילדים שנמצאים שם בקיבוצים, באשקלון, בשדרות, אני באמת מרחמת עליהם". לאה עובדת כגננת כבר 28 שנים. "יש ילדים שהיו אצלי בגן ויכול להיות שהם לוחמים כעת בעזה", היא אומרת. "הסרטון הזה נותן רגע אחד מתוך המציאות שלנו".