יוזמה חדשה לרגל המבצע בעזה: בייביסיטר בהתנדבות

יוזמה חדשה בפייסבוק מקשרת בין בנות ובני הזוג של אנשי מילואים וקציני צבא המשתתפים במבצע "צוק איתן", לבין נשים בגילאים שונים המתנדבות לעשות בייביסיטר על ילדיהם. בעלה של טלי מחדרה גויס, והיא בהיריון וצריכה לדאוג לשני ילדיה. בין המתנדבים: סטודנטית מת"א וסבתא לשני נכדים. "יש היענות רבה" אמרו מפעילי הדף

המילואימניק אבישי עם מעיין ונועם (באדיבות המשפחה)

בנות ובני זוג של חיילי וחיילות מילואים וקבע נאלצים לעתים רבות לשכור בייבסיטר או לקרוא לסבא ולסבתא כדי שישמרו על הילדים בשביל כמה שעות של שקט ומנוחה, במיוחד בימי המבצע. יוזמה חדשה בפייסבוק שקמה בעקבות מבצע "צוק איתן", מנסה לפתור את המצוקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בייביסיטר בהתנדבות" - זהו שם הקבוצה שנוסדה על ידי מפעילי העמוד לתמיכה במשפחות אנשי צה"ל במבצע צוק איתן ובתושבי הדרום. "כל מי שצריכה בייביסיטר ועזרה בבית עם הילדים, או כל מי שמעוניין להתנדב, מוזמן לפרסם מודעה, הפנייה למפרסם תהיה בהודעה פרטית", נכתב בעמוד.

רבים נרתמו ליוזמה שהחלה לצבור תאוצה ברשת. טלי שגב מחדרה, למשל, קיבלה המלצה לקבוצה לאחר שפרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה של בעלה, אבישי, לוחם חי"ר במילואים שנמצא על מדים כבר שלושה שבועות - והיא נשארה עם העסק, הילדים והבטן ההריונית - לבדה. המטרה: למצוא בייביסיטר למעיין (6) ולנועם (4).

עד כה היא קיבלה פניות רבות מנשים שמעוניינות לשמור על שני ילדיה, וככל הנראה היא תשתמש בשירות החינמי כבר השבוע. "אני מקבלת הרבה עזרה מהמשפחה הקרובה, סבתות, אחים וכאלה", היא סיפרה לחדשות 2 Online. "התכתבתי בפייסבוק עם 3-2 בנות, וזו יוזמה נהדרת".

חיה חצב, סבתא לשניים מקריית טבעון, נרתמה מיד למשימה ופרסמה בקבוצה את הצעתה. היא לא לבד במערכה המסייעת, לאחר שגם בתה ארזה משלוח מתנות לחיילים בדרום. "יש לי המון ניסיון עם ילדים", ציינה חצב, שמוכנה לשמור על ילדים באזור מגוריה. "יש לי זמן בשביל זה, ואני מחכה לפניות".

סבתא עם ניסיון. חיה חצב (באדיבות המצולמת)

יש ניסיון עם ילדים ורצון לעזור

אסנת פריד, סטודנטית בת 28 מתל אביב, מוכנה אפילו להגיע ברכבה לבתים באזור. "יש לי ניסיון עם ילדים ומספיק זמן בשביל לתרום, לבי עם נשות אנשי המילואים". היא טרם קיבלה פניות - אך ממתינה.

מאיה פרי (24), סטודנטית בבאר שבע, במקור מהרצליה, פתחה את הקבוצה יחד עם חבר שלה - יניב וייס. "הייתי עושה הרבה בייביסיטר והגעתי להרבה משפחות דרך הפייסבוק, ועכשיו עם כל המצב חשבתי שאפשר להגיע לאמהות שצריכות את העזרה, אז אני וחבר שלי פתחנו את הקבוצה הזאת. קיבלנו המון תגובות שזו יוזמה נהדרת", היא מסבירה. פרי בעצמה אמורה לעשות בייביסיטר אצל משפחה ברעננה כבר השבוע.

"הרגשנו מתוסכלים ושאנחנו רוצים לעזור, וחילקתי חבילות לחיילים אבל ראיתי שיש כבר יותר מדי", ציין בן זוגה של מאיה. "אז חשבתי שאולי אפשר לעזור בבתים לנשים שלהם".

זו לא הקבוצה היחידה שנפתחה בפייסבוק כדי לסייע למאמץ בעקבות המתרחש בדרום. בין היתר הוקמו קבוצות להתנדבות עם ילדים בדרום, איסוף משלוחים לחיילים ואירוח משפחות שגרות בעוטף עזה ובשפלה.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv