צפו: אליפות ישראל במקצועות החן והיופי

באוניברסיטת תל אביב התאספו מאות תלמידי תיכון מכ-40 בתי ספר מקצועיים ברחבי הארץ, כדי להציג את יכולותיהם בתחומי עיצוב השיער, האיפור ובניית הציפורניים. "זה מאפשר מימוש עצמי ואופק למקצוע שאין לו תחליף", אמרה המפקחת על הענף במשרד הכלכלה

נרגשים ומתוחים עמדו היום (שני) מאות תלמידי תיכון, גברים ונשים כאחד, על במה באוניברסיטת תל אביב בתחרות בינלאומית למקצועות החן. המתמודדים הטובים ביותר ייצגו את ישראל בתחרויות ברחבי העולם בענפים של עיצוב שיער, איפור ובניית ציפורניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעטים יודעים כי ישראל מככבת באופן קבוע בצמרת העולמית של תחרויות בינלאומיות שונות הסובבות את מקצועות החן והיופי. ההכשרה הניתנת בבתי הספר המקצועיים בארץ והשתלמויות של משרד הכלכלה, מנפיקות אנשי מקצוע מן המעלה הראשונה, שרבים מהם מהווים את דור העתיד של מעצבי השיער והמאפרים בישראל.

"חמש ארבע, שלוש, שתיים, אחת", מכריז הכרוז והמתמודדים מתחילים במרץ לסדר תסרוקות לכלות, לאפר דוגמניות ולגזוז שיערות. תוך 20 דקות עליהם להציג את עבודתם, שתיבחן על ידי שופטים בינלאומיים שהגיעו במיוחד לתחרות. הם מנקדים את התוצאה על פי יופי, דיוק, חדשנות ויצירתיות.

"זה דורש הרבה דמיון ויצירתיות", סיפר לחדשות 2 Online דניאל אררה, תלמיד מתיכון "עתיד" בכרמיאל, שסיים זה עתה תספורת א-סימטרית לאחר שצבע את שיער הדוגמנית בצבע אדום בוהק. "מי שמשקיע ומתמיד יראה את התוצאות".

במקצה האיפור עמדה נרגשת דנית ויצמן מכיתה י"ב בתיכון חושן בירושלים. "אני הולכת לעשות לה איפור ערב שמתאים לשמלה שחורה ונעל עקב", תיארה את תכניותיה לרגע ההזנקה. "זה יהיה קצת מעושן, אשים לה שחור וחום ואוסיף אודם אדום בוהק. אני לומדת את זה כבר שלוש שנים, אני עובדת במספרה, עסקתי בתחום מאז גיל 14 ולאט לאט זה התגלגל לאיפור, מאוד התחברתי לזה." הדוגמנית שמתחת לידיה הבטוחות של ויצמן כלל לא מתרגשת: "אין לה מה לפחד, היא יפה, זה רק כדי להדגיש את היופי", מסכמת ויצמן.

גל, תלמידת י"א מאורט בית הערבה, מאפרת כלה. כל מי שהתחתן בעבר יודע כי מדובר בעבודה רגישה עם קהל לא כל כך פשוט. "זה צריך להיות מושלם אז נותנים את הפייט", אמרה גל בגאווה ושיתפה בכמה טרנדים חמים לאחרונה. "עכשיו מאוד חם זה האיפור הזוהר, אבל גם הקלאסי, הטבעי תמיד עובד".

מיצג מרהיב (חדשות 2)

"אנחנו מקימים נבחרת מהצעירים שיבלטו כאן היום ואחרי אימונים ניקח אותם לתחרויות בינלאומיות", סיפר מוטיה רובין, מעצב שיער מוכר בישראל שעוסק כבר שנים בתחום שיפוט מקצועות היופי. "יש כאן מיצג מרהיב של פיסול שיער, אומנות בצביעה, וגם הלבוש והאביזרים חשובים. יש כאן 40 בתי ספר מכל הארץ, הצעירים שמגיעים לכאן היום יודעים שתספורת היא לא סתם תספורת. באליפות העולם בפרנקפורט בשנה שעברה קטפנו את המקום הראשון מול 80 אלף צופים".

"בתי ספר מקצועיים מאפשרים לתת ביטוי ליכולות, לכישרונות, לדמיון ולמעוף של התלמידים", אמרה אירית גיחז, מפקחת ענף טיפוח החן מטעם משרד הכלכלה. היא התפעלה מהתסרוקות שנבנו אל מול עיניה. "זה מאפשר מימוש עצמי, מספק חזון ואופק עתידי למקצוע יוקרתי שאין לו תחליף", אמרה. "למקצועות העמלניים אין תחליף. והמקצועות האלו מקבלים היום ביטוי ססגוני ויוצא דופן".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv