גילה שחברו לחטיבה נהרג, ויצא מביה"ח כדי ללוותו למנוחות

בזמן שגל גנון שכב מאושפז בבית החולים תל השומר, הוא לא ידע שחברו לחטיבה שנפצע עמו, סמ"ר אבי גרינצוויג, כבר לא היה בין החיים. לאחר ששמע את הבשורה המרה, הציג גנון בקשה חריגה לצוות רופאיו: לצאת ולהשתתף בהלוויית חברו. "אם לא הייתי מגיע - הייתי מתחרט על זה כל החיים"

כשהוא פצוע וחבול עם סימני רסיסים על גופו, הגיע הערב (ג') גל גנון לבית העלמין בפתח תקווה, כדי לבצע את משימתו הראשונה מאז פציעתו בעזה וללוות את חברו לנשק בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנון נפצע קשה ביום שישי האחרון מפגיעת טיל נ"ט. יחד איתו היה גם חברו, אבי גרינצוויג ז"ל, שלא שרד את הפגיעה. "ביום שישי בבוקר ב-12:30 קיבלנו דיווח מהרופא המוסק שגל נפצע מפגיעת טיל בבית חנון", סיפר אביו שמעון גנון, שלא מש ממיטתו מאז אושפז בתל השומר. " בחמש בבוקר ביום שבת הוא התעורר ואמר לי: 'אבא, ההרגשה שלי לא כל כך טובה, אני רוצה לשלוח הודעה למ"פ שלי'".

בהודעת וידאו מצולמת, הקליט גל מסר קצר למפקדו וחבריו ביחידה. "שתדע שאני אוהב אותך, אוהב את כולכם, יהיה בסדר איתי. תשמרו על עצמכם, תחזרו לבית בשלום, אני אוהב אותך המ"פ, אוהב אותך". בזמן ששלח את ההודעה בבוקרו של יום שישי, לא ידע גל שמפקד הפלוגה שלו, גלעד פסטרנק, שכב על שולחן הניתוחים באותו בית חולים ממש.

גלעד יצא מהניתוח, אך היה זה לבסוף גרינצוויג שמת מפצעיו. עם היוודע הבשורה על מות חברו, הציג גל לרופאיו בקשה יחידה. שיתנו לו ללוות את אבי ולהצדיע לו בפעם האחרונה. "בשמונת הימים האחרונים איבדתי שני חברים, ולהלוויות שלהם לא הצלחתי להגיע", הוא הסביר. "זה החבר השלישי שאיבדתי - אני מרגיש שאם לא אגיע להלוויה שלו אני אתחרט על זה כל החיים".