סמ"ר גיא בוילנד הובא למנוחות: "עצוב לדבר עליך בלשון עבר"

בני משפחתו וחבריו של סמ"ר גיא בוילנד הגיעו היום לבית העלמין בקיבוץ גינוסר, בכדי לחלוק כבוד אחרון ללוחם שנפל בקרבות בעזה. "נולדת למשפחה מיוחדת, חמה ומלוכדת", ספדה לו דודתו. "עכשיו הכל נגמר"

סמ"ר גיא בוילנד ז"ל

רבים מבני משפחתו ומכריו של סמ"ר גיא בוילנד התכנסו היום (ראשון) בבית העלמין בקיבוץ גינוסר, בכדי ללוות אותו בדרכו האחרונה. "כואב לדבר עליך בלשון עבר", ספדה לו דודתו רותם גופר ליד קברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה עצוב להיות כאן", אמרה גופר שספדה בשם משפחת בוילנד. "הילד הג'ינג'י בעל השיער הארוך שממש לא מזמן התקצר. חיוך מבויש, שובה לב, שמסתיר יותר ממה שמגלה. אוהב את החיים ומוקף תמיד בחברים. נולדת למשפחה מיוחדת, חמה ומלוכדת. כך הייתם מחוברים האחד אל השני, באהבה, בחברות, בהבנה עמוקה ללא מילים, ואיזון הרמוני שגרם לכל הסובבים אתכם להתפעל. כל זה נגמר, ואין נחמה".

"במותו, ציווה לנו גיא את החיים", הוסיפה מיכל אמיר בן-אשר, שנשאה דברים בשם חברי קיבוץ גינוסר שבו התגורר סמ"ר בוילנד. "מנער ג'ינג'י תאב מוסיקה וחיים, הפך באחת ללוחם נועז, מופת ודוגמה לבני התשחורת הצועדים ביננו, יחפים בדרך כלל, עד שמגיע רגע נעילת הנעליים הצבאיות, ואז מבלי משים הם חוד החנית של הקיום שלנו כאן".

בדברי ההספד פנתה מיכל אל משפחתו של בוילנד: "כשדפקו על דלת המשפחה כאילו דפקו בדלת לכל אחד ואחת מאתנו, ההלם התדהמה והרצון לחבק אתכם ולנחם ולתמוך גדולים מאתנו. אנחנו משתדלים, כל העם הנהדר הזה, בזכות גיא וחבריו, להיות האיתנים בעורף למען הניצחון בחזית".

יוסי ורדי, ראש המועצה האזורית עמק הירדן סיפר: "גיא היה חייל מסור, הבין את הצורך לשרת וזכה פעמיים בתואר חייל מצטיין. במסגרת שירותו, הוציא תחת ידיו הטובות וכישרונו היצירתי אפודי מגן מיוחדים עם המון פריטים חשובים ושימושיים. בנוסף, גיא אהב מאוד מוסיקה, הוא ניגן בגיטרה ויחד עם חבריו הקים להקה. מטבעו היה בחור ביישן אבל על הבמה הוא פרח. גם עם חבריו היה פתוח, חברותי ואהוב מאד, בעל הומור ועם שמחת חיים. איבדנו בן יקר ואהוב".