אביו של עמית יאורי: "תמיד הסתער ראשון"

אביו של סמ"ר עמית יאורי, שנהרג בהיתקלות בדרום רצועת עזה, מספר ששמע ממפקדו של בנו כי עמית היה זה שהסתער ראשון בהיתקלות ונורה בידי המחבל ששהה במקום. "הוא חשש וביקש מאיתנו לבוא לבקר אותו", סיפר האב

סמל-ראשון עמית יאורי

בני משפחתו וחבריו של סמל-ראשון עמית יאורי קיבלו היום (שבת) את הבשורה הקשה מכל, ומאז הם מספרים עד כמה ערכי היה עמית בחייו הקצרים, מה היו תכניותיו לעתיד וכיצד הוא הרגיש בימיו האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא תמיד הסתער ראשון. כל השבוע הוא תמיד הסתער ראשון", סיפר אביו של עמית, שחר יאורי, לחדשות 2 Online. "המ"פ סיפר לי שגם בהיתקלות הוא הסתער ראשון, הוא עסק בפינוי והוא חטף צרור ממחבל שהיה סמוך למקום".

"הוא התכוון ללכת אחרי השחרור לשביל ישראל", המשיך האב, "עמית כבר ביקש שאכין לו ציוד. הוא היה מחובר מאוד לירושלים. הוא היה יפה, מוצלח, כמו האחים שלו". לדבריו, עמית הביע חשש מהעתיד לבוא וביקש מהוריו לבוא לבקר אותו ביום שבת.

גם מורתו של עמית, דגנית, העידה על אופיו המיוחד. "מים שקטים חודרים עמוק", אמרה עליו. "הוא היה אינטליגנט, מורעל צבא, גבר גבר". סמל-ראשון עמית יאורי (20) מירושלים, לוחם בחיל ההנדסה בעוצבת "סער מגולן", נהרג אתמול בשעות הערב בהיתקלות בדרום רצועת עזה. הלווייתו תיערך מחר בשעה 15:00 בהר הרצל.