אושר קיום הפגנת השמאל בכיכר רבין

בעקבות הארכת הפסקת האש עד השעה חצות, חזרה בה המשטרה והודיעה כי היא לא מבטלת את הפגנת השמאל שתוכננה להיערך הערב בכיכר רבין. המשטרה קיימה התייעצויות עם מארגני האירוע נגד המשך המבצע הצבאי, והחליטה לאפשר את קיום ההפגנה עד השעה 23:00

ארכיון (חדשות 2)

למארגני הפגנת השמאל נגד המשך מבצע "צוק איתן", נותרה שעה כדי לקבץ את אלפי המשתתפים שאישרו את הגעתם להפגנה שתוכננה להיערך הערב (שבת) בכיכר רבין בתל אביב. זמן קצר לאחר שאסרה על קיום האירוע, החליטה המשטרה לאפשר לאזרחים להפגין במקום עד השעה 23:00, זאת לנוכח הארכת הפסקת האש עד השעה חצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הודיעו במשטרה על ביטול האירוע: "בעקבות הערכת מצב שבוצעה כעת על ידי גורמי ביטחון ובהתאם להנחיית פיקוד העורף, הוחלט שלא לקיים היום אירועים בהשתתפות קהל רב בשטח פתוח. מחוז תל אביב נערך להפגנה ומדובר בהחלטה ביטחונית ולטובת שלום הציבור". אלא שכעבור זמן קצר, בעקבות התייעצויות בנושא, הוחלט לאפשר את קיום ההפגנה עד 23:00.

עוד כשהודיעו על ביטול ההפגנה, הבהירו השוטרים כי לא מדובר בניסיון השתקה של השמאל הפוליטי, המתנגד בחלקו להמשך המבצע הצבאי ברצועת עזה. "משטרת ישראל מקפידה על ערך חופש הביטוי והדמוקרטיה, אלא שבנסיבות הנוכחיות ערך השמירה על חיי אדם הינו משימה עליונה", נכתב בהודעת המשטרה על ביטול ההפגנה.

מארגני ההפגנה: "לא רוצים עוד הרוגים"

עצרת השמאל תיערך הערב תחת הכותרת: "לא רוצים עוד הרוגים - שלום ישראלי פלסטיני עכשיו". כ-5,000 משתתפים אישרו את הגעתם לאירוע בפייסבוק שאורגן על ידי מחנה השלום. "מול המלחמה הגובה מחיר דמים כבד של הרוגים ופצועים בשני הצדדים, של הרס ואימה, של הפצצות ושל רקטות - נתייצב יחד ונדרוש: לסיים את המלחמה עכשיו", אמרו המארגנים שקראו להימנע משיח אלים, גזעני או מתלהם.

"במקום להיגרר שוב ושוב לעוד מלחמות ולעוד מהלכים צבאיים, עכשיו הזמן להוביל דרך של הידברות ושל הסדר מדיני. יש פתרון מדיני. איזה מחיר נשלם - אנחנו, תושבי הדרום ושאר תושבי ישראל ותושבי עזה והגדה המערבית - עד שנגיע אליו?", הם שאלו.

בשבוע שעבר התייצבו מאות מפגיני שמאל בכיכר הבימה בתל אביב וקראו להפסקת אש. למולם, כמו בפעמים הקודמות, התייצבו פעילי ימין, שקראו לעברם קריאות גנאי וניסו להפריע להפגנה. הרוחות בין הצדדים התלהטו בזמן שפעילי הימין נפנפו בדגלי ישראל וקראו למפגיני השמאל בשמות גנאי, אך עשרות שוטרים וקצינים ממחוז תל אביב חצצו בין הצדדים ומנעו עימותים פיזיים.