סוף לחרם: החברות הטורקיות מחדשות את הטיסות לישראל

הסיוט נגמר: 400 נוסעים ישראלים שלא חזרו ברכבת האווירית של אל על הלילה מטורקיה יוכלו כעת לשוב לארץ לאחר שחברות התעופה הטורקיות הודיעו על חידוש הטיסות לישראל החל מהערב. גם KLM ההולנדית ואייר פראנס הודיעו על חזרה לשגרה

מטוס טורקיש איירליינס (רויטרס)

אחרי שמאות ישראלים נתקעו בטורקיה, חברות התעופה הטורקיות הודיעו היום (שבת) למנהל רשות התעופה האזרחית גיורא רום על כוונתן לחדש את טיסותיהן לישראל החל מהערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רכבת אווירית של אל על אמנם החזירה את רוב הישראלים לארץ מאתונה לפנות בוקר, אך 400 נוסעים ישראלים, בעיקר של חברת "טורקיש איירליינס", עדיין תקועים באיסטנבול. כעת הם יוכלו לשוב במטוסי החברות מטורקיה.

בנוסף, החברות KLM ההולנדית ואייר פראנס מצרפת הודיעו גם הן על חידוש הטיסות לתל אביב. מדובר בצעד נוסף בדרך לחזרה מלאה לשגרה בנמל התעופה בן גוריון.

אחרי ההודעה של מנהל התעופה האמריקני, הכריזה גם הסוכנות האירופית לבטיחות התעופה, ביום חמישי האחרון, על ביטול האיסור שלה על חברות לטוס לישראל. כך, אט אט, החלו החברות האירופיות לחדש את טיסותיהן לישראל.

מהומה בשדה התעופה באתונה

"התנהגות מבישה של החברות הטורקיות"

על פי הסדר שהושג בימים האחרונים, בין ישראל לטורקיה, נוסעים ישראלים שנתקעו בנמלי התעופה של איסטנבול, הועברו אתמול ליוון, ומשם מאות מהם עלו בטיסות מיוחדות של אל-על וארקיע לישראל.

אלא שבמהלך "המבצע האווירי" הזה נרשמה מהומה לא קטנה, אחרי שאלפי ישראלים שהיו אמורים לטוס לאתונה, לא ידעו על איזו טיסה יוכלו לעלות, ולכמה מהם יהיה מקום בטיסות היוצאות לישראל.

"החלטנו ליטול אחריות ולארגן את המבצע כי לא הייתה אפשרות אחרת. את החשבון עם חברות התעופה הטורקיות, שהתנהגו בצורה מבישה, עוד נעשה בהמשך", כתב שר התחבורה ישראל כץ בעמוד הפייסבוק שלו.