גיא נהרג בקרב: "בערב האחרון שתה ואמר: 'מי יודע מתי אחזור'?"

מחנכו של גיא בויילנד התכונן לבקר הבוקר את משפחתו של אורון שאול ז"ל כשקיבל טלפון ובו הבשורה המרה: תלמיד נוסף מכיתתך נהרג. "אני לא מסוגל לעכל שזה מה שקרה", אמר המחנך. דודתו של גיא: "הוא היה מלא חוש הומור". חברו סיפר על הערב האחרון ביחד

גיא בויילנד. נהרג בעזה (פייסבוק)

אבל כבד נפל על קיבוץ גינוסר עם היוודע דבר מותו של סמל-ראשון גיא בויילנד. משפחתו ומקורביו מספרים על ילד עם שמחת חיים שאהב את הצבא. גיא הוא האבידה השנייה לתיכון "בית ירח" בעמק הירדן, במהלך מבצע "צוק איתן", שאיבד גם את אורון שאול ז"ל בתקרית הנגמ"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גיא נולד בניו זילנד. הוא עלה לארץ בגיל שנתיים לקיבוץ חוקוק ואחרי כמה שנים עברה המשפחה לגינוסר. "הוא היה ילד מקסים ומלא חוש הומור", מספרת עליו דודתו רותם גופר. "הוא היה מנגן על גיטרה ואפילו הקים להקה. אחרי הצבא הוא תכנן לעבוד בחברה שמפרקת מוקשים, להרוויח כסף ולנסוע לחו"ל".

דודתו ציינה עוד כי מאז שהחל המבצע אמו של גיא דאגה מאוד. "זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר", אמרה גופר. "אין מילים לתאר את הצער של האובדן".

דרור יפעה, מחנך בתיכון בית ירח, תכנן הבוקר לבקר את משפחתו של החייל אורון שאול ז"ל מפוריה עילית, שהיה תלמידו, ואז קיבל טלפון בו התבשר כי תלמיד נוסף מכיתתו נהרג ברצועה. "אני לא יכול אפילו לעכל שזה מה שקרה", סיפר דרור. "בית הספר יצטרך להתמודד עם זה. התחושה היא נוראית".

"ילד מלא חוש הומור"

אביב היגנס, ראה לאחרונה את גיא כשבילו ביחד בפאב. "הוא לקח מנה גדולה של וודקה ואמר מי יודע מתי אני אחזור?", סיפר היגנס. "מי שגדל בקיבוץ יודע שחברים בקיבוץ זה יותר מזה, זה לשתף חוויות ביחד, לעבור כמעט כל דבר ראשון בחיים ביחד. מגיל אפס אנחנו כמו אחים. כל דבר שגיא עשה היה מיוחד. אין עוד אנשים כמוהו".

סמ"ר גיא בויילנד נהרג אתמול בערב במהלך פעילות מבצעית ברצועת עזה. הוא הותיר אחריו אחות גדולה בת 23 וזוג הורים.