הורים של מטיילים בנפאל: "תצילו את הילדים שלנו"

יומיים אחרי רעש האדמה בנפאל, מפלס הדאגה של הורים לישראלים שמטיילים במדינה גובר. "לא יודעים מה קורה איתם חוץ מזה שהם במצוקה", אמרה אמה של שרון שנתקעה בטרק. "יש כל הזמן מפולות, הם מתחננים לחילוץ"

שרון שביט וחברה, "אסור להפקיר אותם בשטח" (באדיבות המשפחה)

יומיים אחרי רעידת האדמה הקטלנית בנפאל, שגבתה עד עתה את חייהם של יותר מ-3,600 בני אדם, נותרו כ-100 ישראלים המוגדרים מנותקי קשר, שחלקם נתקעו במהלך הטרקים. חלק מבני משפחותיהם הגיעו להפגין בצהריים מול משרד החוץ בקריאה לפעול לחילוצם: "אסור להפקיר אותם בשטח". עם הגעתם למשרד ההורים הוכנסו לפגישה עם מנכ"ל משרד החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שרון שביט, שבתה שחר בת ה-22 מטיילת באזור האגמים הקפואים בנפאל ותשתתף בהפגנה, מספרת כי מאז אתמול היא לא יצרה קשר. "אנחנו לא יודעים מה קורה איתם חוץ מזה שהם במצוקה ושיש שם מישהו עם פצע בראש שמזדהם", אמרה שביט לחדשות 2 Online. "יש שם כל הזמן מפולות, הם מתחננים לחילוץ שלא קורה".

על ההחלטה לקיים את ההפגנה היא אומרת כי "אנחנו יודעים שהמדינה עושה כמיטב יכולתה, אבל מבחן התוצאה מראה שאין מסוקים באוויר שיוצאים לחלץ אותם. אנחנו מתחננים שמשהו יקרה. אם אנחנו יודעים לשלוח לשם בית חולים נייד, הם יכולים להקצות לנו מסוקים כדי להציל את הילדים שלנו. אסור להפקיר אותם בשטח".

דניאל שירה בן חיון ונמרוד פרחי

בין הישראלים שטרם יצרו קשר עם משפחותיהם מאז רעידת האדמה נמנים גם דניאל שירה בן חיון (31) שמטיילת עם בן זוגה נמרוד פרחי (25). שלום בן חיון, אביה של דניאל שירה, אמר לחדשות 2 Online כי הם התחילו את הטרק של סובב אנפורנה וביום שישי הוא קיבל מבתו הודעה שהם שוהים בכפר הנמצא בתחילת המסלול.

"מתחילת רעידת האדמה לא שמעתי מהם. אשתי פנתה למשרד החוץ ועוד אין תשובה", סיפר. "ההודעה אחרונה הייתה ביום שישי לפני רעידת האדמה. היא כתבה לי: 'התחלנו את הטרק ואנחנו נמצאים בכפר בשם TAL'. אני השבתי לה: 'תיזהרו ממפולות שלגים ואל תיקחו סיכונים מיותרים'".

האב המודאג פרסם בפייסבוק את התמונה של דניאל שירה ושל נמרוד וביקש מכל מי שפגש אותם באזור לפנות אליו ולעדכן: "אנחנו מחזיקים אצבעות".

 

אחת ממנותקות הקשר בנפאל הייתה מעיין עציון, בתו של זאביק עציון ז"ל, רכז הביטחון של קיבוץ נירים שנהרג במבצע צוק איתן מפצצת מרגמה שהתפוצצה בשטח הקיבוץ. אתמול דווח כי היא אותרה, אך אחרי כמה שעות התברר שמעיין עדיין לא יצרה קשר עם משפחתה. הבוקר, הגיעה סוף סוף ההודעה המיוחלת ממנה שהיא בסדר.

ההורים שיפגינו מול משרד החוץ קוראים לממשלה לפעול לפני שיקרה אסון ודורשים להפעיל לחץ על הרשויות בנפאל כדי שיקצו מסוקים לטובת חילוץ ילדיהם.

ממשרד החוץ נמסר כי "אנחנו מחבקים את ההורים ופועלים בכל כוחותינו לחילוץ הישראלים בנפאל".

בהכנת הכתבה השתתף תמיר סטיינמן.