אחרי ארה"ב: גם אירופה תחזור לטוס לישראל

אחרי הסרת האיסור של ארצות הברית על טיסות לישראל - גם אירופה מיישרת קו: הסוכנות האירופית לבטיחות התעופה הסירה את האיסור לטוס לנתב"ג. בעקבות ההודעה, החברות אליטליה ואייר ברלין כבר הודיעו על חידוש הטיסות

יתמלא בטיסות מחדש. נתב"ג (חדשות 2)

הסוכנות האירופית לבטיחות התעופה תבטל את האיסור שלה על חברות תעופה לטוס לישראל - כך הודיע רשמית הארגון. לאחר ההחלטה, חברות התעופה האירופיות צפויות לחדש בהדרגה את טיסותיהן לנמל התעופה בן גוריון, יחד עם החברות האמריקניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי שעה, החברות שהודיעו על חידוש הטיסות לישראל הן אליטליה האיטלקית, חברת הטיסות הזולות אייר ברלין הגרמנית, אייר מדיטרנה הצרפתית ומרידיאנה האיטלקית. זאת בנוסף לרוב החברות המזרח אירופיות ולבריטיש אירווייז הבריטית שלא הפסיקו לטוס לכאן למרות האזהרה.

חברות התעופה האמריקניות יו אס אייר ויונייטד מחדשות גם הן את הטיסות, ומחר בבוקר ינחתו בארץ מטוסי שתי החברות שימריאו מנתב"ג לארצות הברית בשבת בבוקר.

 אחרי ההודעה של מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב על ביטול האיסור לטיסות לנתב"ג - הבלגן חגג בעובדה. אל שדה התעופה בדרום, שהפך לנמל תעופה חלופי לטיסות בינלאומית, הגיעו היום עדיין טיסות של מספר חברות איטלקיות. אלא שהטרמינל הקטן לא הצליח לקלוט את מאות הנוסעים ביחד, וחלקם נאלצו להמשיך ולהמתין במטוסים בשדה במשך שעות ארוכות.

עם הסרת האיסור האמריקני, נוסעים שהתכוונו להמשיך ולעשות את דרכם לישראל, אחרי שנתקעו במדינות מעבר לים, סיפרו כי נאלצו לשוב על עקבותיהם מאחר שטיסות שהוחזרו - שוב בוטלו.

ההחלטה בוטלה, עומס רב נוצר בנמלי התעופה

הבוקר הודיע מינהל התעופה הפדרלי של ארה"ב, כי הוא חוזר בו מהחלטתו שלא לאפשר לחברות אמריקניות לטוס לישראל, החלטה שהתקבלה בעקבות המצב הביטחוני הרגיש ולאחר שרקטה התפוצצה באזור יהוד, מרחק קצר יחסית מגדר נמל התעופה בן גוריון.

לאחר ההכרזה הרשמית של ה-FFA, הודיעו החברות דלתא, יונייטד ויו אס אירווייס כי הן מחזירות את טיסותיהן לישראל - החל מהערב. למרות זאת, בעקבות העומס הרב שנוצר בנמלי התעופה בשיא עונת הקיץ - כנראה שיעבור עוד זמן, עד שהנוסעים בחברות התעופה השונות יגיעו למחוז חפצם.

ביום שלישי בערב חברות התעופה, שטסות לנתב"ג וכפופות להוראות המינהל הפדרלי - ביטלו את טיסותיהן. בעקבותיהן, החלו גם החברות האירופיות להודיע על ביטול טיסות לארץ. ראשית היו אלה קבוצת לופטהנזה ואייר פראנס, ולאחריהן כל חברות התעופה הגדולות במערב אירופה: איבריה, אליטליה, ברסלס אירליינס, איזי ג'ט ועוד. יוצאת הדופן הייתה בריטיש אירוויז הבריטית שהמשיכה לטוס לארץ כמתוכנן.