אלפי ישראליים מחבקים את החיילים בבתי החולים

הלחימה הקשה של חיילי צה"ל בחזית לא נעלמת מעיני העורף – אלפי אזרחים נוהרים בשבוע האחרון אל מחלקות האשפוז ברחבי הארץ בכדי לתמוך בחיילים הפצועים ובמשפחותיהם, בעוד אחרים שולחים חבילות ומכתבים אל קו האש

המכתבים המרגשים שנשלחו לחיילי צה"ל

אולי זה בגלל חופשת הקיץ, ואולי מפני שאנשים רוצים להתרענן ולצאת מהמרחבים המוגנים, אבל בימים האחרונים לא פוסק זרם האזרחים שמגיעים לבתי החולים ברחבי הארץ בכדי לבקר ולתמוך בחיילים שנפצעו בלחימה. גם בקו הגבול מגיעים כל העת משלוחים של חבילות עם מוצרי היגיינה, הלבשה תחתונה ומכתבי תמיכה ועידוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבקרים מכל רחבי הארץ נוהרים בידיים עמוסות אל בתי החולים בדרום ובמרכז - נערות שהכינו מאות תכשיטים במלאכת יד בכדי להביע הערכה ללוחמים שנפצעו, חקלאים תושבי הצפון עם ארגזים מלאי ליצ'י ונשים שעמלו ואפו מאות מאפים מתוקים.

מאפים תוצרת בית לחיילים הפצועים

באים לתמוך ולחבק (צילום: רובי קסטרו)

הניסיון ההמוני להרעיף אהבה על החיילים הפצועים מוביל בחלק מהמקרים למצב בו לצד התודה וההערכה שהם חשים, הם נאלצים לתלות על דלת חדר האשפוז שלט המבקש שלא להפריע להם עם המתנות ולתת להם מעט שקט בכדי להחלים.

החיילים הפצועים מבקשים לנוח (עזרי עמרם, חדשות 2)

אריאלה שפיאלטר הגיעה בתחילת השבוע לבית החולים תל השומר בכדי לחלק חבילות שי לחיילים הפצועים, אבל אתמול נאלצה להגיע לבית החולים בלינסון בנסיבות אחרות - כשבנה החייל נפצע ברצועת עזה.

"הייתי בשני הצדדים של התופעה הזאת, גם בצד הנותן וגם בצד המקבל וזה פשוט מדהים", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online. "יש פה מאות אנשים שבאים ונותנים. באיזשהו שלב אתמול אמרתי לאנשים שזה כבר יותר מידי, אבל מיד תפסתי את עצמי ואמרתי שאני הייתי נעלבת אם מישהו היה אומר לי דבר כזה".

חבילות לחיילים

עשרות מבקרים במסדרונות בתי החולים (עזרי עמרם, חדשות 2)