רשות התעופה האירופית לחדשות 2 online: "בוחנים את המצב"

לאחר שרשות התעופה האמריקנית הודיעה על ביטול איסור הטיסות לישראל, בסוכנות בטיחות התעופה באירופה אומרים כי הם בוחנים את המצב בטרם יכריזו על השבת הטיסות. במקביל, ציין שר התחבורה כי חברות התעופה האירופאיות מודיעות בזו אחר זו על חזרתן לפעול בנתב"ג. "משעל, נכשלת – השמיים פתוחים", אמר השר

בעקבות החלטת רשות התעופה האמריקנית לבטל את איסור הטיסות האמריקניות לנמל התעופה בן גוריון, בסוכנות בטיחות התעופה האירופית אמרו לחדשות 2 Online כי הם עדיין "בוחנים את המצב". "אנחנו לא יודעים עדיין אם החברות האירופיות יחדשו את הטיסות שלהן כבר מחר, ותודה על ההבנה שלכם למצב", הבהיר קצין הבטיחות של הרשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד הסוכנות האירופית נמנעת מלהבטיח מתי תשוב לפעול בישראל, שר התחבורה מנסה להרגיע את הישראלים בארץ ובעולם, ומעיד כי חברות התעופה הזרות חוזרות בזו אחר זו לפעול בנמל התעופה בן גוריון. בשיחה עם עיתונאים שקיים הבוקר בנתב"ג הבהיר כץ, כי בעקבות שינוי העמדה החיובי של מינהל התעופה האמריקני, ישראל מקיימת מגעים מתקדמים עם איגוד התעופה האירופי כדי שגם הוא ימליץ לטוס לישראל. "יש חברות אירופאיות שכבר הודיעו על חזרה, והלוח הולך ונצבע בירוק", אמר השר.

בדבריו התייחס שר התחבורה גם לדבריו של חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס שאמר כי ארגונו הטיל מצור אווירי על ישראל. "משעל, נכשלת גם בזה", אמר כץ. "לא הטלת מצור, כמו שנכשלת בדברים אחרים. השארנו את השמיים פתוחים".

"משעל, נכשלת". כץ, ארכיון (AP)

כץ הדגיש את החשיבות עבור ישראל בחידוש הטיסות. "יש חשיבות עצומה, גם באופן מעשי וגם באופן לאומי, לכך שאנחנו שומרים את התעופה פתוחה ומאפשרים לצה"ל להשלים את עבודתו עד הסוף", אמר.

במהלך דבריו התייחס שר התחבורה גם לישראלים השוהים בטורקיה. לטענתו, ישנם כ-2,500 ישראלים באנטליה שממתינים לשוב ארצה. "אנחנו פועלים בקור רוח", הדגיש כץ. "אם עוד כשעה, החברות הטורקיות יודיעו שהן מטיסות את הישראלים על חשבונן ארצה, אז הן יעשו זאת. אם לא, יש לנו סידור אלטרנטיבי עם החברות הטורקיות שיטיסו אותם לאתונה, ומאתונה אנחנו ניתן אור ירוק לחברות הישראליות להטיס את הנוסעים הביתה, בלי שיצטרכו לשלם תוספת מחיר".