משפחת שער נפגשה עם משפחת שאול: "זה מחזיר אותנו אחורה"

הוריו של הנער גיל-עד שער, שנחטף ונרצח בידי חמאס, הגיעו לבית המשפחה בפוריה שממתינה למידע אודות הבן שמוגדר כנעדר. "אין מילים לתאר כזאת תחושה", אמר האב אופיר שער בצאתו מבית המשפחה, "כמונו כמוהם - סומכים על מערכת הביטחון". קרובת משפחתו של אורון שאול: "אין לנו שום מידע חדש"

מפגש מרגש התקיים היום (ה') בין משפחת החייל הנעדר, סמל אורון שאול, ומשפחתו של הנער גיל-עד שער, שנחטף ונרצח בידי חמאס - בביתה של המשפחה הממתינה לבשורות בפוריה עילית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין מילים לתאר כזאת תחושה", אמר אופיר שער, אביו של גיל-עד ז"ל, בצאתו מבית המשפחה, הממתינה לפרטים אודות בנם, שמוגדר כנעדר מאז תקרית הנגמ"ש בעזה. "זה מחזיר אותנו אחורה".

האב סיפר על מפגש עם משפחה חזקה ובעלת כוחות. "זו משפחה שעם כל הקושי כרגע יודעת להתמודד, להתנהג באיפוק ובאצילות ובצורה מוכבדת", הוסיף שער. "אני חושב שזה מחזק את כולנו ואת כל עם ישראל ואת הצבא שלנו במשימה שלו. אנו מקווים לבשורות טובות".

כשנשאל על הקשר בין תחושת הציפייה של משפחת שאול כעת לתחושות הציפייה שידעה משפחתו ציין האב: "כמונו כמוהם, סומכים על מערכת הביטחון שתלווה אותם, כמו שאנחנו סמכנו על מערכת הביטחון שתעשה כל מה שצריך לעשות".

"סומכים על הצבא"

זמן קצר לאחר הביקור, יצאה נציגת המשפחה, רחלי גזית למסור הצהרה: "נכון לרגע זה אין לנו שום מידע חדש בקשר לאורון ואנחנו עומדים בקשר ישיר עם הצבא", אמרה קרובת המשפחה. "הובטח לנו שברגע שיהיה עדכון, כל עדכון, יעבירו לנו אותו מידית, אנו סומכים על הצבא שיעשו את זה".

סמל אורון שאול. הוכרז כנעדר

גזית ביקשה להודות בשם המשפחה על התמיכה של העם. "חשוב לנו לומר המון תודה לעם ישראל, עם התמיכה האהבה והעזרה, שאנחנו כולנו חשים פה ומרגישים אותה", ציינה. "ימים טרופים ואנחנו מרגישים את עם ישראל כאן. חשוב לנו לומר שאנו מחזקים את חיילי צה"ל, גורמי הביטחון ולמסור המון תנחומים כנים למשפחות השכולות והחלמה מהירה לפצועים".

גופתו של אורון שאול, בן ה-21, טרם זוהתה בין הלוחמים שנהרגו בתקרית שבה נפגע נגמ"ש מירי נ"ט בשכונת סג'עייה בלילה שבין שבת לראשון. השלמת הליך זיהוי הגופות נמשכת, ובמערכת הביטחון מדגישים כי למרות שחמאס טען השבוע כי חטף חייל מאזור הלחימה, תצפיות שאבטחו את חילוץ גופות החיילים שללו טענה זו.