זכרונות בתמונות: המסע מפולין ועד לבית הנשיא

הזיכרונות מהילדות בפולין, שנות הנעורים בבן שמן, הצילומים המשפחתיים המאושרים, המפגשים עם זמרים ושחקנים והרגעים הבלתי נשכחים לאורך שנים ארוכות של קריירה פוליטית ומדינית. לרגל עזיבתו של שמעון פרס את בית הנשיא, ליקטנו תמונות מתחנות חייו של האזרח מספר 1

מוישניבה ועד בית הנשיא: לרגל סיום כהונתו של שמעון פרס בן ה-90, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, ליקטנו אוסף של צילומים מיוחדים מתחנות חייו המרכזיות של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעזרת ארכיון שמעון פרס וארכיון המדינה אספנו תמונות מתשעה עשורים של עשייה ענפה: החל מהזיכרונות בבלארוס מתחילה המאה הקודמת, דרך שנות הנעורים העליזות בכפר הנוער בן שמן, הזוגיות עם סוניה פרס, הכניסה לבית הנשיא ועוד רגעים מתועדים בלתי נשכחים לאורך שנים ארוכות של קריירה פוליטית ומדינית.

פרס, שכבר בגיל 28 הפך לאחד מבכירי הנהגת המדינה, כיהן במספר המשרדים הגדול ביותר בממשלה וכחבר כנסת במשך 48 שנים, בשלוש מפלגות שונות ותחת עשרה ראשי ממשלה שונים. כמו כן ישב על כיסא ראש הממשלה במשך כשנתיים וחצי, בשתי קדנציות שונות, ובשנת 2007 הצליח לזכות באמון חבריו לכנסת ולהיבחר לנשיאות.

רגע אישי בשחור לבן (לע"מ)

בשבע השנים שחלפו מאז כניסתו למשכן, שם הנשיא פרס דגש רחב על חיזוק החברה הישראלית וחיבור בין כל גווניה. במהלך כהונתו השתתף הנשיא ב-752 סיורים ומפגשים בהשתתפות אזרחי ישראל ממטולה ועד אילת, במסגרתם נפגש עם רבבות תלמידים, בעשרות מוסדות חינוך.

כנשיא אפשר פרס לכל בית ישראל להיפגש באופן בלתי אמצעי עם הנשיא, בין היתר על ידי אירוח בחגים ועריכת אירועי התרמה לעמותות שונות. בתקופתו הגיע מספר המבקרים מקרב אזרחי ישראל בבית הנשיא - לשיא של כחצי מיליון אזרחים. כתוצאה ישירה של אותה פתיחות, שהפגין פרס, הובילה לכך ש-81% מהעם הביעו בו תמיכה ואמון ב-4 השנים האחרונות לכהונתו.

חוגג יום הולדת אחד מני רבים (מארק ניימן לע"מ)

הנשיא הפך לאחד המנהיגים הבולטים ברשתות החברתיות כשייסד פלטפורמה של "פרס 360" במסגרתה פעל לקידום מדינת ישראל בעולם, ביוטיוב, בפייסבוק, בטוויטר, באינסטגרם וכן ברשת הוויבאו הסינית. הנשיא עודד ופיתח שימוש ברשתות החברתיות ואף ארח קבוצות בלוגרים וצלמי אינסטגרם שפעלו למען ישראל.

עם כוכב הכדורסל אמארה סטודמאייר (מארק ניימן/לע"מ)

לא מתבייש גם לשיר. עם ריטה (חדשות 2)