הלך לעולמו מאמן הכדורגל ניצן שירזי

שירזי נפטר בגיל 43 בבית החולים איכילוב אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא החל את דרכו כשחקן בקבוצת הנוער והבוגרים של בני יהודה, ולאחר שפציעה קטעה את קריירת המשחק שלו – אימן מספר קבוצות בליגת העל וזכה להישגים. "ניצן שירזי היה מופת למאמן צעיר שכל הזמן ביקש ללמוד ולחדש", ספד לו יו"ר ההתאחדות לכדורגל

ניצן שירזי (יניב גונן)

אבידה לעולם הכדורגל הישראלי: מאמן הכדורגל ניצן שירזי נפטר היום (ג') בגיל 43 בבית החולים איכילוב בתל אביב, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. שירזי הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים. הלווייתו תיערך מחר בשעה 17:30 בבית העלמין קרית שאול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שירזי היה מזוהה יותר מכל עם קבוצת בני יהודה, שם החל לשחק בקבוצת הילדים כבר בגיל שמונה. בהמשך עבר לקבוצת הנוער והוביל אותה לזכייה באליפות. בגיל 17 החל שירזי את דרכו כשחקן בקבוצה הבוגרת. בעקבות פציעה בתאונת דרכים נאלץ שירזי לפרוש ממשחק.

באמצע עונת 2003\4 התמנה שירזי למאמן בני יהודה והמשיך בתפקידו במשך ארבע עונות וחצי. כמאמן בני יהודה הוביל שירזי את המועדון להישגים משמעותיים, בהם העפלה לגמר גביע המדינה והעפלה, לראשונה בתולדותיה, לגביע אופ"א.

לאחר שסיים את תפקידו בבני יהודה, המשיך שירזי לאמן במכבי פתח תקווה והפועל חיפה. בתפקידו האחרון כמאמן הפועל תל אביב הוביל את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה לאחר ניצחון 1:2 בגמר על מכבי חיפה. בספטמבר לפני כשנתיים נאלץ לסיים את תפקידו בקבוצה עקב מחלת הסרטן.

"ניצן שירזי היה מופת למאמן צעיר שכל העת ביקש ללמוד ולחדש", ספר לו יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון. "בשנה וחצי האחרונות הוא היה מודל לחיקוי עבור כל מי שאינו מוכן להרים ידיים ומתעקש להשיב מלחמה, גם מול מחלה ארורה. עצוב לי היום וכואב לי מאוד על לכתו בטרם עת. יהיה זכרו ברוך".

"אני המום וכואב", מסר אלי טביב, לשעבר הבעלים של קבוצת הכדורגל. "הייתה לי הזכות למנות את ניצן למאמן בהפועל תל אביב ולקצור הישגים ופירות מקצועיים אדירים. איבדנו איש כדורגל גדול, אך אני איבדתי חבר יקר וקרוב".

גם שרת הספורט לימור לבנת הביעה צער על פטירתו של שירזי. "אוהדי הכדורגל בישראל אבלים היום על לכתו בטרם עת של אחד המאמנים האהובים בארץ", מסרה לבנת. "ניצן, שהיה ידוע בג'נטלמניות שלו, סחף באכפתיות, בצניעות ובמסירות אין סופית את שחקניו והסובבים אותו בכל קבוצה בה אימן. תמיד נזכור את שמחת החיים שלו על המגרש ומחוצה לו ואת חיוכו הנצחי. זהו יום עצוב לכדורגל הישראלי. יהי זכרו ברוך".