אמו של הלוחם: "מזל גדול שהוא רק נפצע"

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים כ-120 לוחמי צה"ל שנפצעו במהלך הלחימה בעזה. הוריהם, שלא משים ממיטתם, משחזרים את הרגעים שקדמו לשיחת הטלפון המתוחה והמלחיצה שלאחריה הגיעה דווקא הקלה גדולה. "אתה מזדהה עם משפחה של הרוג, אבל גם מודה לאלוהים שאתה בדרך לבית חולים ולא למקום אחר", סיפר אביו של אחד הפצועים

מאז החל מבצע "צוק איתן", אושפזו בבתי החולים ברחבי הארץ יותר מ-120 חיילים שנפצעו בלחימה בעזה. בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים מאושפזים נכון להיום (ג') 13 פצועים, רובם לוחמים בשירות סדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין המאושפזים נמצא גם סמל טל, מפקד כיתה בחטיבת גולני שנפצע קל בראשו במהלך הקרב בסג'עייה, בזמן ששהה בתוך אחד הבתים. לפני כחודש הוא סיים מסלול עם החניכים שלו, ומיד לאחר מכן הועלו כולם לתפוס קו בצפון. "הוא התקשר ואמר שהם מתקפלים ויורדים דרומה", סיפר היום אביו, יוסי. "זה קרה אחרי חמישה שבועות שהוא לא היה בבית, כשהפעם אחרונה ששוחחנו איתו הייתה בשבת, וכבר אז הוא נשמע מאד עייף".

לוחמים בגבול עזה (רויטרס)

חרושת השמועות שהחלה בשעות שלאחר מכן על פציעת חיילים בעזה, הטרידה את יוסי שחש כי משהו אינו כשורה. "התחלנו לקבל כל מיני הודעות בוואטסאפ, והראש התחיל להתמלא בסרטים", סיפר האב. "פתאום התחלתי לחשוב על טל הקטן, על טל הבינוני, ואז על טל הגדול והגבר, ואנחנו כולנו סומכים על טל הגבר".

מה שקטע את רצף המחשבות המפחידות היה שיחת טלפון מטל, שסיפר כי הוא נפצע אך הרגיע שמצבו טוב. בדרכם לבית החולים, חלפו הוריו על פני מסע הלווייתו של סג"מ בר רהב ז"ל שנהרג בתקרית אש בעזה, ופתאום המציאות הכתה בהם. "זה פתאום מנער אותך ומעצים את התחושה", תיאר האב את אותם רגעים. "אתה מזדהה עם המשפחה של ההרוג, אבל גם מודה לאלוהים שאתה בדרך לבית חולים ולא למקום אחר".

הכוחות ממשיכים לפעול ברצועה (רויטרס)

ההודעה שקטעה את חגיגות הולדת הנכד

יחד עם טל נפצע גם בן, לוחם ביחידת הכלבנים "עוקץ", שנפגע קל בפניו. מאז אושפז בבית החולים, לא משה אמו ממיטתו. "ידעתי שהוא בעזה", שחזרה האם, חני. "בלילה שמעתי שגולני נכנסים, ובגלל שהוא ב"עוקץ" ידעתי שהוא שם. כבר המעיים התחילו להתהפך".

בלילה שבו נפצע בן, חגגו בני משפחתו את הולדת הנכד הראשון במשפחה. עם זאת למרות השמחה הרבה, משהו העיב על החגיגות. "מצד אחד הבת שלי יולדת, ומצד שני המחשבות על הבן לא טובות", סיפרה אמו. מאוחר יותר באותו הערב, קיבלה חני את שיחת הטלפון שבו הודיעו לה על פציעתו של בנה.

כעת היא כבר נושמת לרווחה ומודה למי שצריך להודות. "היה פה נס גדול שהוא רק נפצע", אמרה. "ביום אחד קיבלתי גם נכד חדש וגם את בני שוב מחדש". במקביל עוקבים בני המשפחה אחר מצבה של "קימבה", כלבתו של בן שנפצעה איתו באירוע. "הוא גונן עליה בגופו כדי לשמור עליה ואנחנו מקווים שהיא תתאושש כמה שיותר מהר", סיפרה חני. בעקבות האירועים לא הספיק טל לסיים את המסלול ביחידה, אבל לכשיתאושש הוא צפוי לקבל את הסיכה המיוחלת יחד עם כלבתו הנאמנה.