נצרת: עימותים בהפגנה נגד המבצע

במגזר הערבי התקיימה היום שביתה במחאה על המבצע בעזה, ובעיר נצרת הפגינו אלפים. כמה מאות צעירים התפצלו מההפגנה ויידו אבנים על השוטרים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. המפגינים טוענים כי הותקפו ללא סיבה, במשטרה מדגישים: "יד קשה נגד מפרי סדר"

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל הכריזה היום (ב') על שביתה כללית ויום אבל לזכר ההרוגים במבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, וזכתה להיענות ביישובים הערביים בצפון ובמרכז. במרכז נצרת הפגינו 4,000 בני אדם, חלקם התעמתו עם המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים הניפו דגלי פלסטין ותמונות של ילדים שנהרגו בשכונת סג'עיה בעזה. בין המפגינים היה גם מאזן גנאים, ראש עיריית סכנין. "מאז 48 יש רק מלחמות וזה לא עזר לאף אחד משני הצדדים", הסביר גנאים. "זה הזמן לשבת ולפתור את הסכסוך הזה ולא באלימות. באנו להפגין ולהביע סולידריות עם העזתים, כי התמונות משם בלתי נסבלות".

מאוחר יותר, לאחר שההפגנה המרכזית הגיעה למקום בו נקבע הנאומים, התפצלו מההפגנה כ-200 צעירים, חלקם רעולי פנים והחלו לצעוד לכיוון צומת המוסכים, הכביש המחבר בין נצרת לנצרת עילית. המשטרה הכריזה על ההפגנה הזו כלא חוקית., ופיזרה אותה באמצעים לפיזור הפגנות - גז מדמיע, כדורי הלם וזרנוקי מים. בנוסף, נעצרו 10 חשודים בהתפרעות וידויי אבנים לעבר השוטרים.

אחד המפגינים אמר לחדשות 2 Online כי "גם אם ההפגנה לא חוקית, זה לא אומר שמותר לשוטרים להתנהג בצורה ברוטלית כזו. ההפגנה כבר החלה להתפזר ותקפו אותנו ללא סיבה". במשטרה הדגישו כי ינקטו יד קשה כלפי פורעי החוק ומפרי הסדר. אחר כך ההפגנה עלתה לכיוון מרכז העיר, סמוך לכנסיית הבשורה, שם נמשכו העימותים עם המשטרה.