האם השכולה שוחחה עם מפקדם של בניה שנפצע בעזה

מאז פיקד על שני בניה אוריאל ואלירז ז"ל, התהדק הקשר בין מרים פרץ לבין מפקד חטיבת גולני, אל"מ רסאן עליאן. עם פרסום ההודעה על פציעתו, מיהרה פרץ להתקשר אל הקצין והביעה את הערכתה העמוקה למסירותו. "הקשר בינינו הוא לא הקשר של הילדים שלי שהיו תחת פיקודך, אלא קשר של אהבה, של אמונה אחת גדולה בצדקת הדרך", אמרה

שיחת טלפון מרגשת נערכה היום (ב') בין מרים פרץ, ששכלה את שני בניה סגן אוריאל ורס"ן אלירז ז"ל, לבין מפקדם לשעבר, מפקד חטיבת גולני אל"מ רסאן עליאן, שנפצע שלשום בלחימה בעזה. השיחה המלאה תשודר הערב במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הידיעה על פציעתו של אל"מ רסאן עליאן פתחה פצע ישן בלבה של מרים פרץ, ששכלה את שני בניה אשר שירתו תחת פיקודו. בשנים האחרונות הלכה והעמיקה ההיכרות בין השניים, לאחר שגם שני בניה האחרים החליטו ללכת בעקבות מורשת אחיהם המנוחים והתנדבו לשרת בגולני.

"את הקול שלך הם לא שברו, זה ברור, וגם לא את הרוח", אמרה מרים בהקלה בפתח שיחתם. "כמה דאגתי והתפללתי בשבילך". בהמשך דרשה פרץ בשלומו ובחומרת פציעותיו של הקצין. "הפציעה שלי בסדר, יצאתי מזה. יש לי רק כמה חתכים בראש", אמר עליאן. "אתה יודע, אומרים שגולני צריכים קצת חתכים בראש לפעמים, כדי שייכנס להם משהו פנימה", השיבה לו פרץ בבדיחות.

ברקע חילופי הדברים המרגשים, העיבה הידיעה על מותם של חמישה מלוחמי יחידת גולני שנהרגו אמש בפעילות בעזה. "כשאפגוש את האימהות השכולות אומר להן שיידעו שמה שייתן להן כוח זה מפקד כמוך שלא שוכח, מפקד שהוא אבא, אוהב ודואג", אמרה פרץ, שחוותה שתי הודעות דומות בעבר. "הקשר בינינו הוא לא הקשר של הילדים שלי שהיו תחת פיקודך, אלא קשר של אהבה, של אמונה אחת גדולה בצדקת הדרך. אנחנו סומכים עליך, ואני בטוחה שלכל אמא בארץ הזו, שהבנים והבנות שלה משרתים תחת פיקודך, אין לה מה לדאוג. הם נמצאים ליד אדם רגיש, אוהב, אבא של החיילים. אני מחכה כבר לראות אותך חוזר, ואבוא לבקר אותך".