בני נוער בכיכר רבין: "רוצים להראות שיש ישראל מאוחדת"

עם היוודע דבר מותם של 13 הלוחמים מחטיבת גבעתי, הגיעו כמה עשרות בני נוער לכיכר רבין בתל אביב והדליקו נרות נשמה. בני הנוער ביקשו להפגין אחדות בכיכר, על רקע ההפגנות האלימות שהתרחשו לאחרונה בין המצדדים בלחימה בעזה למתנגדים לה. "אנחנו רוצים להראות שישראל מאוחדת גם בימים הקשים הללו", אמרו

חוזרים לכיכר: עם היוודע דבר מותם של 13 לוחמי חטיבת גולני במהלך הקרבות ברצועת עזה, התכנסו הערב (א') עשרות בני נוער בכיכר רבין בתל אביב והדליקו נרות נשמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בני הנוער שהגיעו לכיכר טענו כי החליטו להדליק את נרות הנשמה בכדי להעביר יחדיו את ימי הלחימה הקשים, שעלו מדרגה עם הבשורה על מותם של הלוחמים. בני הנוער הסבירו כי המניע שהוביל אותם אל הכיכר, היה הניסיון להפגין אחדות בעם על רקע ההפגנות האלימות שהתרחשו בימים האחרונים בין אנשי השמאל והימין ברחבי הארץ.

"זה בדיוק הזמן להראות את האחדות שקיימת פה", הסבירו בני הנוער בכיכר. "ראינו כאן אלימות, גזענות והסתה לאיומים. חברים שלנו באזורים שונים בארץ חטפו מכות. החלטנו שחייבים לחשוב מה עושים אחרת, כי אסור לנו לשתוק. אסור לנו להגיד שזה בסדר, שזה גל שיעבור, כי למילים יש הרבה כוח".

בנוסף, הצעירים שהגיעו לכיכר ביקשו להדגיש כי מעבר לצער על מותם של הלוחמים, היה חשוב להם להראות שבימים אלה קיים פן אחר בחברה ישראלית - מאוחד וסובלני. "זה לא קשור רק להרוגים. המהות של הכינוס הזה היא להראות שישראל היא מעבר לשני פלגים שנלחמים זה בזה. ישראל מאוחדת וזה חשוב להראות את זה בימים הללו", הסבירו.